Stawiamy na ekologię. Zobacz nasze rozwiązania EKO!

Blog

Ochrona środowiska naturalnego jest dla Ciebie istotną kwestią przy podejmowaniu decyzji o kupnie domu? Szukasz najlepszych ekologicznych rozwiązań, które nie tylko chronią środowisko naturalne, nie emitując do niego szkodliwych substancji, lecz także zmniejszają koszty eksploatacji budynku i przyczyniają się do optymalizacji domowego budżetu? Sprawdź, w jaki sposób budujemy i jakie pomysły wdrożyliśmy na osiedlu Świerkowe Bielany.

Pompa ciepła

Pompa ciepła okazuje się ekologicznym i wydajnym sposobem ogrzewania budynku. To nowoczesne rozwiązanie może pobierać aż do 80% energii niezbędnej do ogrzewania z odnawialnych źródeł – w przypadku pomp ALEZIO S V200 jest to powietrze.

Powietrzna pompa ciepła nie tylko nie wydziela do atmosfery żadnych szkodliwych substancji, lecz także okazuje się bardzo prosta w obsłudze. Otrzymasz kompleksowe, bezpłatne szkolenie przeprowadzone przez doświadczonego automatyka, który krok po kroku zaznajomi się Cię z obsługą urządzenia grzewczego.

Zastanawiasz się, w jaki sposób osiągnąć całkowitą niezależność energetyczną lub ograniczyć pobór energii elektrycznej z sieci do minimum? Zdecyduj się na montaż paneli fotowoltaicznych.

Sprawdź, dlaczego pompa ciepła to jedno z najefektywniejszych i najkorzystniejszych rozwiązań grzewczych. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz we wpisie: Dlaczego pompa ciepła jest przyszłościowym i ekologicznym rozwiązaniem?

Ogrzewanie podłogowe

Zadbaliśmy nie tylko o to, aby ogrzewanie w Twoim nowym domu pozyskiwane było w przeważającej większości z odnawialnych źródeł energii, lecz także o to, aby ciepło było równomiernie rozprowadzane po całym budynku. Zarówno na parterze, jak i na piętrze zamontowaliśmy ogrzewanie podłogowe.

Ma ono szereg zalet. Do najważniejszych z nich zaliczyć trzeba zapewnienie komfortu termicznego w całym budynku, przedłużenie żywotności pompy ciepła oraz zwiększenie jej wydajności.

Ogrzewanie podłogowe rozmieszczone w całym budynku ma jeszcze jedną niewątpliwą zaletę – na żadnej ze ścian nie uświadczysz grzejników. Możesz dowolnie planować aranżację przestrzeni i nie martwić się o to, jak rozwiązać kwestię kaloryferów przeszkadzających w umeblowaniu salonu czy sypialni.

Chcesz przekonać się, jak będzie wyglądał Twój nowy dom? Zapraszamy Cię na wirtualny spacer!

Prosta bryła

Niewątpliwą zaletą wszystkich budynków na osiedlu Świerkowe Bielany jest ich prosta bryła. To rozwiązanie nie tylko gwarantuje ponadczasowy charakter inwestycji, lecz także przekłada się na optymalizację bieżących kosztów eksploatacyjnych. W jaki sposób?

Prosta bryła minimalizuje ryzyko występowania tzw. mostków termicznych, czyli miejsc, w których pojawia się mniejszy opór cieplny. Mogą być one konsekwencją nadproży czy połączeń balkonu ze stropem.

Przez każdy taki mostek ucieka z budynku ciepło, co niekorzystnie odbija się na kosztach ogrzewania domu. Prosta bryła to sprawdzony sposób na rozwiązanie tego niechcianego problemu i na zwiększenie energooszczędności budynku!

Usytuowanie budynków względem stron świata

Projekty domów w zabudowie bliźniaczej na osiedlu Świerkowe Bielany zaplanowaliśmy w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać naturalne światło słoneczne do oświetlenia salonu, i to o każdej porze roku. Takie rozwiązanie przyczynia się także do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie – pomieszczenia są dogrzewane promieniami słonecznymi.

Chcesz zamieszkać na nowoczesnym, kameralnym osiedlu pod Wrocławiem? Zależy Ci na tym, aby w Twoim nowym domu były wprowadzone ekologiczne rozwiązania chroniące środowisko naturalne? Sprawdź naszą ofertę i przekonaj się, które budynki wciąż są dostępne do rezerwacji! Spiesz się, etap 4 inwestycji już jest w sprzedaży!

Sprawdź też 5 rzeczy, o których powinieneś pamiętać przed podjęciem decyzji o zakupie domu.

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ DO NAS!

500 200 468
A MOŻE
POZNAJ
INWESTYCJE

"NOWE KARWIANY"

inwestycja nowe karwiany
BĄDŹ NA BIEŻĄCO

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

500 200 468