Ile kosztuje utrzymanie domu w zabudowie szeregowej?

Blog

Planujesz kupno domu w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej? Zastanawiasz się, na jakie koszty eksploatacyjne musisz się przygotować i co w ostatecznym rozrachunku wychodzi taniej – wolnostojący dom jednorodzinny czy budynek w zabudowie szeregowej? Przeczytaj nasz artykuł, a znajdziesz w nim odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

Zabudowa szeregowa – co to takiego?

W zabudowie szeregowej domy są połączone ze sobą przynajmniej jedną ścianą. Taki sposób wznoszenia budynków zakłada optymalne wykorzystanie przestrzeni na działce – w szeregowcu znajdują się minimum trzy domy.

Domy w zabudowie szeregowej i bliźniaczej są to najczęściej budowane domy na obrzeżach miast. Dlaczego warto zamieszkać na przedmieściach Wrocławia? Informacje na ten temat znajdziesz we wpisie: Dom na przedmieściach Wrocławia – wysoki standard w atrakcyjnej cenie

Zabudowa szeregowa ma wiele zalet – przekonaj się, dlaczego warto zdecydować się właśnie na takie rozwiązanie. Dowiedz się, co sprawia, że dom w szeregowcu to niższe koszty eksploatacyjne!

Jakie są zalety domów w zabudowie szeregowej?

Chcesz poznać zalety domów w zabudowie szeregowej? Zajrzyj do wpisu: Dlaczego warto zdecydować się na dom w zabudowie szeregowej?

Utrzymanie domu w zabudowie szeregowej – z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

Okazuje się, że dom w zabudowie szeregowej wypada korzystniej w stosunku do budynku wolnostojącego, i to w kilku aspektach. Przede wszystkim, co jest szczególnie istotne z punktu widzenia inwestora, inwestycja w dom w zabudowie szeregowej to rozwiązanie zauważalnie tańsze najczęściej z uwagi na wielkość działki.

Koszty związane z użytkowaniem nieruchomości

Niższe koszty kupna wymarzonego domu w zabudowie szeregowej to jeszcze nie wszystko. Wymierne oszczędności pojawią się także później, na etapie użytkowania nieruchomości. W przypadku domów w zabudowie szeregowej koszty eksploatacyjne zazwyczaj są niższe niż przy domach wolnostojących – często wynika to z mniejszej działki i bliskości sąsiedniego budynku (współdzielone powierzchnie ścian).

Na kwoty wynikające z utrzymania domu w zabudowie szeregowej składają się m.in. takie elementy jak:

  • podatek gruntowy – jego wysokość jest uzależniona od wielkości działki, na jakiej stoi dom;
  • opłaty związane z wywozem śmieci;
  • opłaty za media – m.in. za wodę czy prąd.

Wysokość bieżących opłat eksploatacyjnych związanych z użytkowaniem nieruchomości w dużej mierze zależą od tego, jakie rozwiązanie grzewcze zostało zastosowane w konkretnym budynku. Im nowocześniejsze i bardziej ekologiczne rozwiązanie, tym większa oszczędność dla domowego budżetu.

Wszystkie domy na osiedlu Świerkowe Bielany są wyposażone w nowoczesną powietrzną pompę ciepła – przy odpowiednich parametrach nawet do 80% energii elektrycznej niezbędnej do wytworzenia ciepła potrzebnego do ogrzania domu pobierane jest z odnawialnych źródeł energii.

Na wysokość rachunków za ogrzewanie wpływa także stopień energooszczędności budynku. W naszych projektach zastosowaliśmy prostą bryłę, która ogranicza ryzyko występowania mostków termicznych i zmniejsza straty ciepła w tym zakresie.

Czy dom w zabudowie szeregowej może być samowystarczalny energetycznie?

W obecnych czasach, gdy koszty energii elektrycznej pozyskiwanej z tradycyjnych źródeł nieustannie rosną, wiele osób zastanawia się nad domem samowystarczalnym energetycznie. Takim, który jest w stanie samodzielnie pokryć zapotrzebowanie zarówno na energię elektryczną, jak i na ciepło niezbędne do ogrzania budynku w miesiącach jesiennych i zimowych.

Jeśli chcesz się uniezależnić od zewnętrznych dostawców energii elektrycznej i pozyskiwać prąd wyłącznie ze źródeł odnawialnych, rozważ montaż paneli fotowoltaicznych na dachu budynku.

Oszczędne rozwiązania na osiedlu Świerkowe Bielany w Bielanach Wrocławskich

Projektując osiedle Świerkowe Bielany w Bielanach Wrocławskich pod Wrocławiem, wzięliśmy pod uwagę nie tylko aspekty wizualne. Istotny był dla nas także wymiar ekologiczny, który przekłada się zarówno na realną ochroną środowiska naturalnego, jak i na niższe koszty eksploatacyjne nieruchomości w zabudowie szeregowej.

Postawiliśmy m.in. na rozwiązania takie jak:

  • nowoczesna, energooszczędna i bardzo wydajna pompa ciepła;
  • wentylacja mechaniczna wspierająca cyrkulację powietrza;
  • prosta bryła budynku ograniczająca straty ciepła;
  • ogrzewanie podłogowe rozmieszczone na parterze oraz na piętrze – przyczynia się do zwiększenia wydajności pracy pompy ciepła.

Więcej o rozwiązaniach EKO na osiedlu Świerkowe Bielany dowiesz się z zakładki Twój styl życia EKO.

Marzysz o własnym domu, z dala od głośnego centrum miasta? Zależy Ci na spokojnej okolicy, na zielonym otoczeniu i przystępnych kosztach utrzymania budynku? Sprawdź naszą ofertę na nowoczesne domy w zabudowie szeregowej na osiedlu Świerkowe Bielany w Bielanach Wrocławskich i wybierz swój dom!

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ DO NAS!

500 200 468
A MOŻE
POZNAJ
INWESTYCJE

"NOWE KARWIANY"

inwestycja nowe karwiany
BĄDŹ NA BIEŻĄCO

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

500 200 468