O INWESTYCJI HISTORIA ŚWIERKOWYCH BIELAN
historia świerkowychŚwierkowe Bielany to czwarty projekt realizowany przez Spółkę Prodim i trzeci budowany w oparciu o zabudowę domów jednorodzinnych. Inwestycja, którą rozpoczynamy w Bielanach Wrocławskich będzie obejmowała budowę domów dwulokalowych w zabudowie bliźniaczej z podziałem na cztery etapy realizacji. Docelowo osiedle Świerkowe Bielany będzie składało się z 64 budynków. Priorytetowym celem inwestycji jest kameralna zabudowa, funkcjonalny rozkład pomieszczeń i lokalizacja bliżej natury
Jednym z głównych atutów inwestycji jest jej lokalizacja. Bielany Wrocławskie to idealne miejsce dla osób poszukujących swojej enklawy na obrzeżach miasta, chcących jednocześnie zachować dogodny dostęp do w pełni rozbudowanej infrastruktury. Ponadto chcemy, aby inwestycja ta była rozszerzeniem naszej oferty domów na południu Wrocławia. Nazwa bezpośrednio nawiązuje do lokalizacji czyli ul. Świerkowej w Bielanach. Pragnąc dodatkowo podkreślić charakter osiedla, planujemy nasadzenia świerków - szpalery drzew wzdłuż osiedla sprawią, że zielono będzie cały rok.
Oferowane przez nas na sprzedaż domy na Bielanach Wrocławskich to świetne rozwiązanie dla osób ceniących sobie wygodę. Warto zwrócić uwagę na funkcjonalność pomieszczeń oraz pobliską infrastrukturę. Oprócz licznych zalet wynikających z zastosowania nowoczesnych technologii, osiedle Świerkowe Bielany oferuje dostęp do wielu placówek szkolnych i ośrodków rekreacyjnych.
Zabytki i historia Bielan Wrocławskich
Nie każdy wie, że Bielany Wrocławskie powstały poprzez połączenie dwóch wsi — Bielany i Bledzów (stanowi aktualnie południową część miejscowości). Obecna nazwa została ostatecznie zaakceptowana i administracyjnie zatwierdzona w 1946 roku.
Bielany Wrocławskie posiadają również warte zwiedzenia zabytki. Zgodnie z Narodowym Instytutem Dziedzictwa, do rejestru wpisany jest na przykład kościół parafialny pw. św. Andrzeja Apostoła z lat 1520-1530. Każdy, kto fascynuje się odkrywaniem gotyckich budynków, koniecznie powinien odwiedzić znajdujące się wewnątrz sakramentarium. Co więcej, w kościele zachował się fragment ołtarza z wizerunkiem Madonny, który prawdopodobnie pochodzi z około 1400 r.!
Ciekawym zabytkiem w Bielanach Wrocławskich jest również zespół dworski, znajdujący się przy ulicy Wrocławskiej 7. Pochodzi on z XVI wieku, a jego murowano-szachulcowa budowa doskonale komponuje się z folwarkiem.