Dom czy mieszkanie – która inwestycja jest lepsza w dzisiejszych czasach?

Blog

Ceny nieruchomości, nie tylko w dużych miastach, rosną w zawrotnym tempie. Okazuje się, że obecnie zakup domu pod miastem, z finansowego punktu widzenia, może okazać inwestycją korzystniejszą, niż nabycie mieszkania w mieście. A to nie jedyna zaleta takiej decyzji. Dowiedz się, czy w dzisiejszych czasach bardziej opłacalna jest inwestycja w dom, czy w mieszkanie.

Dom na przedmieściach to uniwersalna propozycja dla każdego!

Największą zaletą domu jest jego uniwersalność. To optymalne rozwiązanie zarówno w przypadku singli, rodzin z dziećmi, jak i osób starszych. Decyzję o zamieszkaniu pod miastem podejmują osoby, które swoją przyszłość chcą spędzić w spokojnej i zielonej okolicy. Jednak nie brakuje też inwestorów korzystających z uroków miejskiego życia. Wszystko za sprawą doskonałej lokalizacji osiedla Świerkowe Bielany. Do centrum Wrocławia dotrzesz stąd sprawnie zarówno własnym samochodem, jak i korzystając z komunikacji zbiorowej. Więcej o infrastrukturze otaczającej Świerkowe Bielany dowiesz się z tekstu Osiedle Świerkowe Bielany – wszędzie blisko!

Inwestycyjny zakup nieruchomości pod miastem

Na zakup domu pod miastem coraz częściej decydują się również inwestorzy, którzy poszukują inwestycji z wysoką stopą zwrotu. Dom w kameralnej podmiejskiej zabudowie to atrakcyjna oferta dla najemców. Taką nieruchomość możesz wynająć np. firmom poszukującym lokum dla swoich pracowników. Przeczytaj artykuł, z którego dowiesz się, o czym warto pamiętać, planując inwestycyjny zakup domu.

Postaw na komfort

Jedną z niewątpliwych zalet domu w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej jest przestronność wnętrz. Ciasne mieszkanie to nieporównywalnie mniejszy komfort w stosunku do przestronnego domu na przedmieściach.

W naszej ofercie znajdziesz mniejsze i większe domy. Który z nich będzie najlepszym rozwiązaniem? To już zależy od Twoich potrzeb i upodobań. Pierwszy i drugi etap inwestycji to nieruchomości z funkcjonalnym rozkładem pomieszczeń o powierzchni:

  • 104,07 m2 (4 pokoje),
  • 136,43 m2 (5 pokoi),
  • 143,07 m2 (5 pokoi).

Wybierz swój dom i nie przejmuj się więcej ciasnotą i brakiem miejsca w mieszkaniu.

Sam zdecyduj, jak ma zostać urządzona Twoja przestrzeń

Jeśli jesteś osobą, która lubi nieustanne zmiany w swoim otoczeniu, to najlepszym wyborem będzie dla Ciebie własny dom. Jeśli mieszkasz w bloku w mieście i chcesz zmienić układ pomieszczeń w mieszkaniu, często musisz zasięgać opinii spółdzielni mieszkaniowej, do której przynależy Twój lokal. Zazwyczaj należy zgłaszać remont w mieszkaniu i przeprowadzać go w godzinach określonych w regulaminie spółdzielni.

Własny dom to pełna niezależność. Sam decydujesz, jak ma wyglądać przestrzeń. Projekt każdego domu na osiedlu Świerkowe Bielany wykonaliśmy z myślą o Twoim komforcie i maksymalnej funkcjonalności każdego pomieszczenia.

Co więcej, możesz mieć wpływ na takie elementy jak rozkład ścian działowych, czy rozmieszczenie przyłączy elektrycznych i sanitarnych. Jeśli zgłosisz nam swoje preferencje jeszcze na etapie budowy domu, postaramy się dostosować projekt w taki sposób, aby maksymalnie uwzględnić w nim Twoje potrzeby.

Ciesz się naturą, która jest na wyciągnięcie ręki

Mieszkańcy miast mogą tylko pomarzyć o komforcie, jakim jest wypoczynek we własnym ogrodzie. Miłośnikom naturalnego otoczenia pozostaje wówczas namiastka, jaką są miejskie parki. Niewielka liczba miejskich zieleńców sprawia, że często są one zatłoczone, a co za tym idzie – komfortowy relaks jest w nich znacznie utrudniony.

Zupełnie inne możliwości daje Ci własny dom z ogrodem na wyłączność. To, w jaki sposób go zagospodarujesz, zależy wyłącznie od Ciebie. Możesz urządzić w ogródku kącik do rodzinnego wypoczynku lub miniplac zabaw dla dzieci. Jeśli jesteś pasjonatem ogrodnictwa, możesz pielęgnować swoje hobby, sadząc kwieciste rabaty. Własny ogródek to świetna opcja dla osób ceniących ekologiczny styl życia – we własnym ogródku możesz zasadzić ekologiczne warzywa!

Ekologiczne rozwiązania to korzyść dla środowiska naturalnego

Troska o środowisko naturalne ma dla nas ogromne znaczenie. Nasza inwestycja to nowoczesne osiedle, na którym znajdziesz ekologiczne rozwiązania, jakie nie zawsze są możliwe do zastosowania w mieszkaniach, choćby ze względu na ograniczenia związane z ingerencją w elewację bloku. Przykładem może być np. klimatyzacja wymagająca montażu jednostki zewnętrznej.

Każdy z domów w zabudowie szeregowej na osiedlu Świerkowe Bielany został wyposażony w urządzenie grzewcze zasilane energią odnawialną. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym rozwiązaniu? Przeczytaj nasz artykuł: Dlaczego pompa ciepła jest przyszłościowym i ekologicznym rozwiązaniem.

Dom to rozwiązanie dla osób ceniących prywatność

Masz dość ciasnej, miejskiej zabudowy? Nie komfortowo czujesz się z myślą, że sąsiad zagląda Ci w okno, stojąc na swoim balkonie? Jeśli chcesz zadbać o prywatność swoją i swojej rodziny, zapoznaj się ze szczegółami inwestycji na osiedlu Świerkowe Bielany. Zyskaj przestronny dom i działkę, którą zagospodarujesz wedle własnych potrzeb.

Zamieszkaj na osiedlu Świerkowe Bielany i zrealizuj swoje marzenia o własnym, komfortowym domu. Znajdź złoty środek pozwalający cieszyć się zarówno naturalnym otoczeniem, rozwiniętą infrastrukturą, jak i doskonałym połączeniem z Wrocławiem. Sprawdź, które domy wciąż możesz zarezerwować.

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ DO NAS!

500 200 468
A MOŻE
POZNAJ
INWESTYCJE

"NOWE KARWIANY"

inwestycja nowe karwiany
BĄDŹ NA BIEŻĄCO

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

500 200 468
Cookies settings