Budowa czy zakup gotowego domu od dewelopera – co będzie lepszym rozwiązaniem?

Blog

Inwestycja we własne cztery kąty to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Planując własny dom pod miastem, możesz zdecydować się na budowę nieruchomości lub jej zakup od dewelopera. Sprawdź, co przemawia za wyborem każdej z tych opcji.

Budowa własnego domu to inwestycja rozłożona w czasie

Budowa domu jest inwestycją czasochłonną. Nie wzniesiesz budynku w kilka dni czy tygodni. Taką opcję możesz rozważyć, jeżeli wiesz, że przez najbliższych kilkanaście miesięcy wygospodarujesz czas na to, aby koordynować przebieg wszystkich prac. Nie chodzi o to, abyś siłą własnych rąk wznosił dom, ale musisz zarządzać ekipami odpowiedzialnymi za poszczególne etapy inwestycji.

Czy samodzielna budowa domu faktycznie jest tańsza niż kupno nieruchomości od dewelopera?

Często można się spotkać z opinią, że budowa domu na własną rękę to rozwiązanie o wiele tańsze niż zakup gotowej nieruchomości od dewelopera. Na korzyść takiego rozwiązania przemawia między innymi to, że masz bezpośredni wpływ na to, kto buduje Twój dom (koszt robocizny) oraz to, z jakich materiałów zostanie wzniesiony (koszt i jakość materiałów).

Gdy zsumujesz wydatki poniesione na samodzielną budowę domu, zapewne okaże się, że na papierze taka inwestycja faktycznie będzie tańsza niż kupno gotowego budynku. Zastanów się jednak, czy nie są to oszczędności wyłącznie pozorne. Budowa domu to proces niezwykle skomplikowany. Wymaga zaangażowania wielu zasobów – i to nie tylko finansowych.

Budujesz dom na własną rękę? Masz więcej spraw na głowie i o wiele mniej wolnego czasu

Jeżeli zdecydujesz się na budowę domu, to większość spraw związanych z jej realizacją będziesz musiał załatwiać samodzielnie. O ile jeszcze po materiały budowlane możesz pojechać do sklepu wieczorem lub w sobotę, o tyle sprawę w urzędzie załatwisz jedynie w tygodniu i tylko w określonych godzinach. Przyda się zapas wolnego w pracy. Podczas budowy domu raczej nie planuj wyjazdu wakacyjnego – ktoś musi mieć na oku ekipę budowlaną i cały sprzęt, jaki jest na miejscu.

Wybierz dom od dewelopera i zyskaj wysoką jakość w atrakcyjnej cenie

Ocena czasochłonności i skali zaangażowania zasobów przekonuje wiele osób, że zdecydowanie korzystniejszym dla nich wyborem okaże się zakup nieruchomości od dewelopera. Co można zyskać na takim rozwiązaniu? Jakie są jego wady?

Zaufaj specjalistom i postaw na funkcjonalny projekt budowlany

Co zyskasz, gdy zdecydujesz się na współpracę z deweloperem? Otrzymasz klucze do gotowej realizacji, która została wykonana zgodnie z najwyższymi standardami jakości. Ponadto dostajesz w pakiecie doświadczenie specjalistów. Zaprojektowali dom w taki sposób, aby spełniał Twoje oczekiwania.

Podstawą projektu jest wygoda przyszłych mieszkańców. Właśnie dlatego przestronne pomieszczenia zaprojektowaliśmy w taki sposób, aby zapewnić Ci maksymalny komfort użytkowania. Prosta bryła budynku sprawia, że nie tylko zyskuje on ponadczasowy charakter, lecz także jest łatwy w aranżacji. Bez trudu urządzisz każde wnętrze według własnego pomysłu.

A co, jeśli masz nieco odmienną wizję, która niekoniecznie pasuje do planów zawartych w projekcie? Wyjdziemy naprzeciw Twoim oczekiwaniom – na etapie budowy możemy zmienić rozkład ścian działowych oraz dostosować lokalizację przyłączy elektrycznych i sanitarnych wedle Twoich preferencji.

Kupujesz dom od dewelopera? Wiesz, kiedy się do niego wprowadzisz i ile będzie Cię kosztowała inwestycja

Przede wszystkim nie musisz się martwić o kwestie formalne takie jak np. pozwolenie na budowę. Nie myślisz wciąż o tym, czy ekipa budowlana, na którą się zdecydowałeś, sumiennie wykona swoją pracę, czy pojawi się jakieś opóźnienie, które zaburzy harmonogram całej inwestycji.

Decydując się na taką opcję, z góry znasz wszystkie koszty, zatem nic Cię nie zaskoczy. Zaplanujesz wszystkie wydatki i zyskasz spokojne sumienie, że inwestycja zamknie się w określonej wcześniej kwocie i ustalonym terminie.

Budowa domu na własną rękę to często pasmo niespodziewanych zdarzeń. Początkowo możesz zakładać, że całkowity koszt zamknie się w kwocie X, jednak już po wstępnych pracach okazuje się, że do tej kwoty trzeba będzie doliczyć przynajmniej kilkanaście procent, a finalizacja prac na budowie przesunie się o kolejnych kilka miesięcy.

Osiedle Świerkowe Bielany to nowoczesne domy w spokojnej okolicy

Wybierając dom na osiedlu Świerkowe Bielany w Bielanach Wrocławskich, spełnisz swoje marzenia o funkcjonalnej nieruchomości zlokalizowanej w cichej okolicy otoczonej zielenią. Kameralna zabudowa, bliskość natury i świetne połączenia komunikacyjne z centrum Wrocławia (zarówno dla osób zmotoryzowanych, jak i korzystających z transportu publicznego), to tylko część z atutów tej inwestycji.

Postaw na wysoki standard wykończenia, który spełni Twoje oczekiwania

Nie jesteś budowlańcem – nie musisz znać się na materiałach czy nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych, które znacznie podnoszą komfort codziennego funkcjonowania. Budując dom, każdą decyzję o wyborze poszczególnych materiałów oraz wykorzystywanych technologii musisz podjąć samodzielnie. Jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, nie zawsze będą to optymalne rozwiązania.

Dom na osiedlu Świerkowe Bielany to inwestycja, w której znajdziesz innowacyjne i ekologiczne rozwiązania. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że możemy zaproponować Ci funkcjonalny i wygodny dom, który spełni Twoje oczekiwania.

Dla Twojej wygody w całym domu zostało rozprowadzone ogrzewanie podłogowe. Za wydajne ogrzewanie odpowiada zamontowana w budynku nowoczesna pompa ciepła, która wykorzystuje odnawialne źródła energii. Prosta bryła i optymalne rozmieszczenie pomieszczeń to z kolei sposób na to, aby promienie słoneczne rozświetlały Twój salon przez cały rok.

Sprawdź ofertę nowych domów na osiedlu Świerkowe Bielany i przekonaj się, że nieruchomość oferowana przez dewelopera to rozwiązanie o wiele lepsze niż czasochłonna i wymagająca dużego zaangażowania budowa.

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ DO NAS!

500 200 468
A MOŻE
POZNAJ
INWESTYCJE

"NOWE KARWIANY"

inwestycja nowe karwiany
BĄDŹ NA BIEŻĄCO

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

500 200 468