O czym warto pamiętać, planując inwestycyjny zakup domu?

Blog

Inwestorzy nieustannie poszukują form lokowania kapitału, które charakteryzują się stabilnością oraz bezpieczeństwem. Od lat dużą popularnością cieszą się między innymi nieruchomości. Sprawdź, o czym musisz pamiętać, gdy planujesz inwestycyjny zakup domu.

Zakup domu to inwestycja, która się opłaca

To naturalne, że zanim zdecydujesz się na zakup nieruchomości pod późniejszy wynajem, najpierw chcesz sprawdzić opłacalność takiej inwestycji. Miej na uwadze, że potencjalne zyski z nowego domu powinny być rozpatrywane na co najmniej dwóch płaszczyznach.

Po pierwsze analizując obecną sytuację na rynku, widzimy, że z każdym rokiem ceny nieruchomości zyskują na wartości. Po drugie – gdy wybierzesz dom położony w atrakcyjnej okolicy, łatwiej znajdziesz potencjalnych najemców i szansa na pasywny zysk znacznie wzrośnie.

Rosnącym zainteresowaniem inwestorów cieszą się domy zlokalizowane na obrzeżach dużych miast. Jest to rentowna inwestycja, która cechuje się stabilną stopą zwrotu. Skąd wynika taka popularność domów, skoro jeszcze nie tak dawno to na mieszkania w centrach miast był największy popyt? Wpływ na zmianę kierunku inwestycyjnego miała m.in. pandemia.

Podczas lockdownu okazało się, że każdy m² przestrzeni jest na wagę złota. W takiej sytuacji własny dom z funkcjonalnym układem pomieszczeń, zielonym ogródkiem i przestronnym garażem stał się enklawą bezpieczeństwa, która jednocześnie dawała możliwość swobodnej pracy zdalnej. Sprawdź, czy w czasie pandemii warto inwestować w domy.

Na co zwrócić uwagę planując inwestycję w nieruchomości?

Przede wszystkim obserwuj rynek i to, jak kształtują się trendy. Weź też pod uwagę swoje plany. Inne decyzje inwestycyjne będą optymalne w sytuacji, gdy zależy Ci na stosunkowo szybkim zysku, a inne rozwiązanie powinieneś uwzględnić, jeżeli planujesz inwestowanie długoterminowe.

W pierwszym przypadku dobrym pomysłem może okazać się zakup mieszkania z rynku wtórnego, podniesienie jego standardu niskim kosztem i sprzedaż. Jeżeli jednak chcesz długofalowo czerpać zyski z zakupionej nieruchomości, wówczas rozważ kupno domu o wysokim standardzie od dewelopera.

Zastanów się nad tym, komu i na jakich warunkach chcesz wynająć nieruchomość

Kolejna kwestia to grupa docelowa, do której skierujesz ofertę wynajmu zakupionej nieruchomości. Mieszkaniami o małym metrażu i położonymi w centrum miasta zainteresowani będą głównie studenci. Zależy im na tym, aby szybko dotrzeć na uczelnię oraz mieć blisko do wszelkich atrakcji, jakie oferuje miasto. Wynajem na krótki i średni termin (studenci często szukają mieszkania na semestr) cechuje się niską stabilnością dochodu.

Jeżeli chcesz, aby inwestycja przynosiła Ci regularny dochód, to rozwiązaniem będzie wynajem długoterminowy. W tym przypadku doskonałą grupą docelową są młode małżeństwa, rodziny z dziećmi, osoby starsze oraz firmy, które poszukują lokali mieszkalnych dla swoich pracowników. Przedstawiciele tych grup docelowych często są zainteresowani domami w kameralnej zabudowie pod miastem.

Zainwestuj w dom, który będzie atrakcyjny dla potencjalnych najemców

Powodzenie inwestycji zależy w dużym stopniu od tego, jaki dom wybierzesz. Weź pod uwagę jego lokalizację, infrastrukturę dostępną w najbliższej okolicy, a także standard wykończenia uwzględniający ekologiczne rozwiązania.

Zainwestuj w dom położony w doskonałej lokalizacji

Firmom poszukującym domów do wynajęcia dla pracowników zależy na tym, aby nieruchomość znajdowała się jak najbliżej siedziby przedsiębiorstwa. Osiedle Świerkowe Bielany zlokalizowane jest bezpośrednio przy południowej granicy stolicy Dolnego Śląska. W pobliżu znajdują się m.in. centra handlowe i logistyczne, park technologiczny oraz liczne sklepy wielkopowierzchniowe.

Z drugiej strony lokalizacja osiedla Świerkowe Bielany to także odpowiedź na potrzeby osób poszukujących spokojnej okolicy otoczonej zielenią. To bezpieczna przestrzeń, w której można odpocząć od wielkomiejskiego hałasu.

Świetnie rozwinięta infrastruktura to większa szansa na szybki wynajem nieruchomości

Jakość okolicznej infrastruktury to kolejny z elementów wpływających na zainteresowanie najemców konkretną nieruchomością. Oferując dom na wynajem na osiedlu w Bielanach Wrocławskich, będziesz mógł podkreślić w ofercie doskonale rozwinięte połączenia komunikacyjne. Przekonaj się, że z osiedla Świerkowe Bielany wszędzie jest blisko! Podróżując własnym środkiem transportu, do granic miasta dotrzesz w zaledwie kilka minut. Osoby, które korzystają z komunikacji zbiorowej, ucieszy informacja, że z Bielan do Wrocławia sprawnie dotrą autobusem, a niedługo również pociągiem.

Powody do zadowolenia będą mieli także ci, którzy stawiają na aktywność fizyczną – do miasta można dojechać na rowerze po nowoczesnej i bezpiecznej ścieżce rowerowej.

Wybierz dom o ponadczasowym charakterze i postaw na wysoki standard

Myśląc o inwestycji w nieruchomości w dłuższej perspektywie czasowej, weź pod uwagę, aby dom, który planujesz zakupić, został wykończony zgodnie z nowoczesnymi standardami. Wysoka jakość zastosowanych materiałów, nowoczesne technologie oraz ponadczasowy projekt architektoniczny to gwarancja, że konkretna nieruchomość będzie atrakcyjna dla kolejnych nabywców nawet za kilkanaście lat. To atuty domów znajdujących się na osiedlu Świerkowe Bielany.

Planujesz inwestycyjny zakup nieruchomości? Sprawdź kolejne etapy realizacji na osiedlu Świerkowe Bielany. Znajdziesz tam domy o zróżnicowanej powierzchni, które idealnie nadadzą się pod wynajem długoterminowy.

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ DO NAS!

500 200 468
A MOŻE
POZNAJ
INWESTYCJE

"NOWE KARWIANY"

inwestycja nowe karwiany
BĄDŹ NA BIEŻĄCO

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

500 200 468