Czy w czasie pandemii warto inwestować w domy?

Blog

Pandemia koronawirusa odcisnęła piętno na wielu obszarach gospodarki. Nikt wcześniej nie spodziewał się, że w ciągu kilku tygodni może nastąpić tak poważne załamanie w branży turystycznej czy gastronomicznej, spowodowane wprowadzaniem kolejnych obostrzeń sanitarnych. Jak na tle innych branż prezentuje się rynek nieruchomości i dlaczego teraz jest dobry czas na inwestycję w nowy dom?

Jak pandemia wpłynęła na rynek nieruchomości w Polsce?

Początkową sytuację epidemiologiczną można porównać do filmów Alfreda Hitchcocka. Najpierw pojawiło się trzęsienie ziemi, a później napięcie narastało jeszcze bardziej. Część inwestorów wstrzymała się z realizacją planowanego wcześniej zakupu domu czy mieszkania.

Sytuacja związana z niepewnością, czy inwestycja w zakup domu w czasie pandemii jest dobrą decyzją, wyklarowała się jednak dosyć szybko. Wystarczyło kilka tygodni pracy zdalnej, aby wiele osób uświadomiło sobie, jak ważnym czynnikiem – bezpośrednio wpływającym na komfort codziennego funkcjonowania – jest przestronny dom z ogrodem. Zainteresowanie atrakcyjnymi nieruchomościami na sprzedaż w Bielanach Wrocławskich zyskało na sile jeszcze bardziej.

Dlaczego w trakcie pandemii warto zainwestować w dom?

Można wymienić przynajmniej kilka powodów, dla których sytuacja wywołana pandemią to dobry czas na inwestycję w nieruchomość z rynku pierwotnego . Własna nieruchomość to większe poczucie bezpieczeństwa, komfortowe warunk i pracy zdalnej, a dla niektórych osób to również źródło dodatkowego, stabilnego dochodu

  • Większe poczucie bezpieczeństwa – własny dom zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Koszty wynajmu nieruchomości stale rosną, obecnie coraz częściej sięgają, a czasami przewyższają poziom raty kredytu hipotecznego. Zamiast płacić najemcy, możesz zdecydować się na zakup nieruchomości, która będzie Twoją własnością
  • Komfortowe warunki pracy zdalnej – w czasie pandemii wiele osób musiało pracować zdalnie z własne go mieszkania. Mieszkania o małym metrażu okazały się zupełnie nieprzystosowane do takiej zmiany. Wybierając dom na Osiedlu „Świerkowe Bielany”, zyskujesz przestrzeń, która pozwala na swobodną pracę w komfortowych warunkach. Na potrzeby domowego biura może sz zaaranżować jeden z pokoi, a w ciepły, słoneczny dzień możesz zdecydować się na pracę z ogrodu.
  • Stabilne źródło dochodu – są też osoby, które zakup domu traktują jako inwestycję na przyszłość. Kupując dom w inwestycji Świerkowe Bielany z przeznaczeniem na wynajem, masz pewność, że dzięki rozwiniętej infrastrukturze Bielan Wrocławskich oraz bliskości strefy Handlowo Przemysłowej, nie będziesz musiał martwić się o najemców.

Jakie nieruchomości cieszą się dużym zainteresowaniem w czasie pandemii?

Domy na przedmieściach

Ciekawą alternatywą dla ograniczonej przestrzeni mieszkań zlokalizowanych na osiedlach w dużych miastach są nowoczesne domy na przedmieściach. Inwestycja Osiedle Świerkowe Bielany to przestronne nieruchomości z ogrodami na sprzedaż w Bielanach Wrocławskich o funkcjonalnym rozkładzie pomieszczeń Dostępne powierzchnie domów zaczynają się od 104m. Każdy znajdzie tu dom o wielkości dostosowanej do własnych preferencji.

Spokojna, zielona okolica

Inwestorzy szukający domów na sprzedaż w województwie dolnośląskim, coraz częściej przywiązują wagę do okolicy, w jakiej znajdują się nieruchomości. Na znaczeniu zyskuje bliskość natury oraz terenów zielonych, które sprzyjają rekreacji na świeżym powietrzu. W cenie są m.in. lokalizacje z doskonale rozwiniętą infrastrukturą rowerową, a ,,Świerkowe Bielany” z pewnością do takich należą.

Dobra komunikacja z centrum miasta

To kolejny aspekt, który mają na uwadze osoby poszukujące komfortowego miejsca do zamieszkania w cichej, podmiejskiej okolicy. Oprócz otac zającej zieleni liczy się także możliwość szybkiego dotarcia do centrum miasta. Dom na sprzedaż w Bielanach Wrocławskich to inwestycja, którą warto się zainteresować. To dogodna lokalizacja – do granicy miasta można dostać się w zaledwie 5 minut, a osoby, które nie posiadają własnego samochodu, mogą skorzystać z doskonale rozwiniętej infrastruktury – autobusu miejskiego numer 612 lub nowo powstającej linii kolejowej.

Niższy wkład własny przy kredycie hipotecznym

Osoby, które wciąż się wahają, czy zainwestować w zakup wymarzonego domu, do podjęcia decyzji przekona ich fakt, że kolejne banki obniżają obecnie wysokość wymaganego wkładu własnego. Co to oznacza w praktyce? Uzyskanie kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości będzie nieco prostsze.

Jeszcze do niedawna, potencjalni kredytobiorcy, którzy składali w banku wniosek o udzielenie kredytu hipotecznego, musieli liczyć się z koniecznością wkładu własnego w wysokości 20% wartości nieruchomości. Obecnie, coraz więcej banków decyduje się na obniżenie wymaganego wkładu własnego do 10%.

Zachęcamy do zapoznania się z inwestycją "Świerkowe Bielany". Nowe domy na sprzedaż na Bielanach Wrocławskich są doskonałym rozwiązaniem dla osób chcących nabyć nieruchomość także w czasie pandemii.

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ DO NAS!

500 200 468
A MOŻE
POZNAJ
INWESTYCJE

"NOWE KARWIANY"

inwestycja nowe karwiany
BĄDŹ NA BIEŻĄCO

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

500 200 468