Na co zwrócić uwagę przy wyborze nieruchomości pod inwestycję?

Blog

Inwestowanie w nieruchomości pod wynajem to jeden ze sposobów na lokowanie kapitału. Pozwala nie tylko uchronić oszczędności przed inflacją, lecz w perspektywie długoterminowej daje także szansę na zysk. Sprawdź, na jakie aspekty warto zwrócić uwagę, planując wybór nieruchomości pod inwestycję.

Kto może inwestować w zakup nieruchomości pod wynajem?

Na zakup nieruchomości pod wynajmem może zdecydować się każdy, kto szuka rentownej inwestycji. Pamiętaj jednak, że szansa na uzyskanie satysfakcjonującej stopy zwrotu będzie tym większa, im lepiej orientujesz się w aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości, im obszerniejszą masz wiedzę na ten temat i im większe jest Twoje doświadczenie.

Zakup nieruchomości pod wynajem to inwestycja długoterminowa. Nie jest to rozwiązanie dla osób, które liczą na szybki zarobek. Aby nie tylko zachować siłę nabywczą oszczędności, lecz także osiągnąć spodziewany zysk, potrzeba co najmniej kilku lat. Jak donosi portal forsal.pl, wydłużając horyzont inwestycyjny, zwiększysz szansę na pomnożenie kapitału.

Plan działania, czyli od czego zacząć, planując inwestycyjny zakup nieruchomości?

Inwestycyjny zakup nieruchomości to decyzja, która powinna być starannie przemyślana. Zapoznaj się ze specyfiką rynku, przeanalizuj ryzyko inwestycyjne i biorąc pod uwagę własne możliwości (wielkość kapitału, który chcesz przeznaczyć na inwestycyjny zakup nieruchomości), podejmij optymalną decyzję. Stwórz plan działania i zastanów się nad tym, jakie opcje masz do wyboru. Zdecyduj się na wybór nieruchomości, którą będą zainteresowani potencjalni najemcy.

Jaką nieruchomość wybrać?

Zanim wybierzesz nieruchomość, określ grupę docelową, do której będziesz w przyszłości kierować ofertę najmu. Dlaczego jest to takie istotne? Pamiętaj, że nie kupujesz domu czy mieszkania dla siebie – Twoje oczekiwania i preferencje powinny zejść na dalszy plan. Liczą się przede wszystkim potrzeby potencjalnych najemców. Im lepiej na nie odpowiesz, tym większa będzie szansa na to, że nie zabraknie chętnych na długoterminowy najem nieruchomości.

Jakie masz możliwości? Inna nieruchomość będzie odpowiednia dla studentów, a inna dla rodzin z dziećmi lub np. robotników. Istotne są kwestie takie jak rodzaj i lokalizacja nieruchomości, jej wielkość oraz standard budowy i wykończenia. Przykładowo – dla robotników najważniejsza może okazać się lokalizacja nieruchomości i dogodny dojazd do miejsca pracy. W przypadku rodzin z dziećmi kluczową rolę odegrać może wielkość nieruchomości, wysoki standard budowy i wykończenia, a także doskonale rozwinięta infrastruktura w najbliższej okolicy (m.in. placówki oświatowe).

Lokalizacja – centrum miasta czy przedmieścia?

To, jak szybko znajdziesz najemców, zależy m.in. od lokalizacji nieruchomości. Zastanawiając się nad tym, czy wybrać niewielkie mieszkanie położone w centrum miasta, czy dom w zabudowie szeregowej na przedmieściach, weź pod uwagę aktualne trendy. Miej na uwadze, jak w czasie pandemii zmieniły się oczekiwania osób poszukujących nieruchomości na wynajem.

Zwróć także uwagę na infrastrukturę. Dom w zabudowie szeregowej na osiedlu Świerkowe Bielany to rozwiązanie pozwalające zamieszkać w spokojnej okolicy i jednocześnie umożliwiające dogodny dojazd do centrum Wrocławia. Wszystko, czego potrzebują potencjalni najemcy, dostępne jest na wyciągnięcie ręki – w pobliżu znajdują się m.in. placówki edukacyjne i medyczne, a także obiekty sportowe oraz centrum handlowe.

Nieruchomość z rynku pierwotnego czy wtórnego?

Inwestorzy zastanawiający się nad zakupem nieruchomości pod późniejszy wynajem często przy wyborze domu lub mieszkania kierują się ceną. Lokale dostępne na rynku wtórnym przeważnie są tańsze. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, weź pod uwagę nie tylko sam koszt zakupu nieruchomości, lecz także nakłady finansowe niezbędne do jej remontu.

Kolejna kwestia to standard budownictwa i wykończenia. Najemcy są coraz bardziej wymagający. Poszukują nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań i zależy im na wysokim standardzie. Jeśli chcesz sprostać ich oczekiwaniom, to wybierz nieruchomość z rynku pierwotnego.

Dowiedz się, dlaczego warto kupować domy na rynku pierwotnym.

Rodzaj nieruchomości – mieszkanie czy dom w zabudowie szeregowej?

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się przestronne i funkcjonalne domy w zabudowie szeregowej. Na ich korzyść przemawia m.in. komfort wynikający z prywatności i większego metrażu przekładającego się na funkcjonalność wnętrza. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na dom w zabudowie szeregowej i wybierz dom z potencjałem inwestycyjnym.

Na osiedlu Świerkowe Bielany oferujemy przestronne domy w zabudowie szeregowej o zróżnicowanym metrażu. W sprzedaży dostępne są nieruchomości o powierzchni od 104 do 143 m².

Zastanawiasz się nad inwestycyjnym zakupem nieruchomości? Poznaj ofertę nowoczesnych domów w zabudowie szeregowej na osiedlu Świerkowe Bielany. Przekonaj się, jak budujemy i zarezerwuj wybraną nieruchomość. Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ DO NAS!

500 200 468
A MOŻE
POZNAJ
INWESTYCJE

"NOWE KARWIANY"

inwestycja nowe karwiany
BĄDŹ NA BIEŻĄCO

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

500 200 468