Jak przygotować dom do wynajmu i gdzie szukać najemców?

Blog

Masz nieruchomość, którą chcesz wynająć, jednak nie wiesz, jak się do tego procesu przygotować? A może dopiero zastanawiasz się nad inwestycyjnym zakupem nieruchomości i zależy Ci na tym, aby dowiedzieć się na ten temat jak najwięcej? Dzisiejszy wpis poświęciliśmy zagadnieniu: jak przygotować dom do wynajmu i gdzie szukać najemców.

Inwestycyjny zakup domu – sposób na lokowanie kapitału

Ryzyko inwestycyjne istnieje zawsze, niezależnie od tego, na jaką formę lokowania kapitału się zdecydujesz. Jednak biorąc pod uwagę stabilność rynku nieruchomości i wciąż rosnący popyt na domy i mieszkania, wydaje się, że wybór takiej drogi to krok zarówno w miarę bezpieczny, jak i przynoszący stałe zyski.

Wartość nieruchomości z roku na rok rośnie. Dzięki temu możesz zarobić nie tylko na wynajmie domu w zabudowie szeregowej, lecz także na jego późniejszej sprzedaży. Jeśli zdecydujesz się na tę pierwszą opcję, sprawdź, jak przygotować dom do wynajmu i gdzie szukać potencjalnych najemców.

Zastanawiasz się, na jaki rodzaj najmu się zdecydować? Więcej informacji na ten temat znajdziesz we wpisie na naszym blogu: Krótkoterminowy i długoterminowy wynajem nieruchomości – poradnik dla inwestorów

Jak przygotować dom do wynajmu?

Jeszcze zanim rozpoczniesz żmudny proces poszukiwania najemców, zadbaj o to, aby właściwie przygotować dom do wynajmu. Pomyśl o funkcjonalnym wyposażeniu, dostosowanym do potrzeb grupy docelowej, której będziesz oferował nieruchomość. Jeśli chcesz np. wynająć dom rodzinie z dziećmi, dobrym pomysłem może okazać się urządzenie w ogródku niewielkiego placu zabaw.

Ważne jest także to, aby nieruchomość była w doskonałym stanie technicznym. Decydując się na inwestycję w nowy dom w zabudowie szeregowej, nie musisz martwić się koniecznością przeprowadzenia remontu przed wynajmem.

Gdzie szukać najemców?

Sposobów na znalezienie najemców jest co najmniej kilka. Pierwsza kwestia, którą musisz rozstrzygnąć, to czy chcesz poszukiwania prowadzić na własną rękę, czy wolisz skorzystać z pomocy pośrednika. Samodzielne działania związane są z koniecznością wygospodarowania sporej ilości czasu potrzebnego m.in. na wykonanie zdjęć, publikację ogłoszeń czy spotkania z potencjalnymi najemcami. W zamian jednak oszczędzisz na prowizji płaconej pośrednikowi.

Zastanów się także nad tym, komu chcesz wynająć swój dom. Czy Twoją grupą docelową są osoby młode, poszukujące takich ofert głównie w sieci, m.in. na portalach ogłoszeniowych lub w mediach społecznościowych? Czy może Twoi potencjalni najemcy chętniej wybierają oferty udostępniane przez pośredników nieruchomości?

Pomoc agenta nieruchomości

Jest to rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na samodzielne poszukiwanie najemców lub chcą mieć pewność, że sprawą zajmie się osoba z odpowiednim doświadczeniem, która zadba o to, aby wszelkie formalności były dopięte na przysłowiowy ostatni guzik. Pamiętaj, że pośrednik pobiera prowizję – może to być równowartość od 50% do 100% wartości kaucji.

Ogłoszenia na portalach w internecie

Samodzielne poszukiwanie osób zainteresowanych najmem domu w zabudowie szeregowej w jednej z podwrocławskich miejscowości warto rozpocząć od publikacji ogłoszeń w serwisach internetowych poświęconych tematyce najmu nieruchomości. Do wyboru masz opcje płatne i bezpłatne. Sukces w dużej mierze zależy od atrakcyjności ogłoszenia. Nie chodzi w tym przypadku tylko o przystępną cenę, lecz także wyróżnienie atutów nieruchomości, które utwierdzą potencjalnego najemcę w przekonaniu, że to właśnie jest jego wymarzony dom.

Media społecznościowe

Kolejny sposób, który pomoże Ci trafić z ofertą do osób zainteresowanych najmem nieruchomości, to publikacja ogłoszeń w mediach społecznościowych. Poszukaj grup poświęconych tej tematyce, możesz także dodać ofertę w grupach zrzeszających społeczność okolicznych mieszkańców. Zanim jednak opublikujesz ogłoszenie – zapoznaj się z regulaminem danej grupy. W niektórych przypadkach dodanie oferty może wymagać wcześniejszego uzyskania zgody moderatora.

Poczta pantoflowa

Jeśli chcesz wynająć nieruchomość zaufanej osobie, to najlepszym rozwiązaniem może okazać się szukanie potencjalnych najemców wśród znajomych. Rozpuść wici – poproś rodzinę i współpracowników, aby pomogli Ci w poszukiwaniach.

Domy w zabudowie szeregowej pod Wrocławiem – oferta od Prodim

Osiedle Świerkowe Bielany powstaje w Bielanach Wrocławskich – miejscowości w gminie Kobierzyce, nieopodal południowej granicy Wrocławia. Dogodna lokalizacja zapewnia łatwą komunikację z centrum Dolnego Śląska. W pobliżu siedzibę mają także duże firmy, w tym m.in. parki magazynowe, zatrudniające osoby, które mogą być zainteresowane najmem nieruchomości.

W naszej ofercie znajdziesz nowoczesne domy szeregowe z funkcjonalnym rozkładem pomieszczeń. Zastosowaliśmy szereg innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań, przekładających się na obniżenie kosztów eksploatacyjnych nieruchomości, jak np. powietrzną pompę ciepła. Wybierz swój dom – sprawdź, które budynki wciąż są dostępne do rezerwacji.

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ DO NAS!

500 200 468
A MOŻE
POZNAJ
INWESTYCJE

"NOWE KARWIANY"

inwestycja nowe karwiany
BĄDŹ NA BIEŻĄCO

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

500 200 468