Trendy na rynku nieruchomości – na co się zdecydować?

Blog

Rynek nieruchomości to wciąż doskonała lokata kapitału. Inwestycja we własny dom lub w budynek na późniejszy wynajem to sprawdzony sposób na ochronę kapitału przed zmniejszeniem jego wartości. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem nieruchomości, sprawdź, jakie są najnowsze trendy i jaka inwestycja przyniesie Ci najwięcej korzyści!

Rynek pierwotny, a może rynek wtórny?

Przy zakupie nieruchomości zawsze bierze się pod uwagę dwie ścieżki: rynek pierwotny oraz rynek wtórny. Ten pierwszy zazwyczaj będzie się charakteryzował wyższą ceną. Jakie zatem korzyści otrzymasz w zamian?

Przede wszystkim nie musisz w tym przypadku martwić się o problemy spowodowane upływem czasu. Możesz tu liczyć na nowoczesne materiały użyte do zbudowania mieszkania, spełniające aktualne normy. Do tego należy dodać nowe instalacje oraz estetyczny wygląd.

Rozwiązania stosowane obecnie w budownictwie zapewnią również niższe koszty eksploatacji mieszkania, wynika to m.in. z użytych materiałów (często stosowanego ocieplenia, które musi spełniać obowiązujące normy) oraz rozwiązań w zakresie ogrzewania budynku. Przy wieloletnim użytkowaniu może to w dużym stopniu zwrócić różnicę w cenie zakupu.

Nie należy również zapominać o możliwości dowolnej aranżacji takiej przestrzeni. Decydując się na kupno mieszkania z rynku wtórnego, do ceny wyjściowej doliczyć trzeba także koszt związany z dostosowaniem lokalu do własnych potrzeb.

Takie koszty trudno czasem oszacować, zwłaszcza jeżeli nie ma pewności, w jakim dokładnie stanie jest np. instalacja elektryczna w mieszkaniu i czy nie wymaga natychmiastowej wymiany. Dopasowanie wystroju do własnej wizji po poprzednim właścicielu bywa kosztowne oraz czasochłonne.

Czy wobec tego rynek wtórny może okazać się dobrą alternatywą? Jak najbardziej. Oczywiście jednym z głównych atutów będzie zazwyczaj niższa cena. Kolejna zaleta to często lepsza lokalizacja, ponieważ nowe nieruchomości buduje się zwykle daleko od centrum miasta. Dzięki temu oszczędzisz czas na dojazd do większości odwiedzanych miejsc.

Liczba dostępnych ofert najprawdopodobniej będzie tu znacznie większa niż przy rynku pierwotnym, co pozwoli Ci lepiej dopasować zakup do swoich oczekiwań. Nie musisz także czekać długich miesięcy na oddanie mieszkania do użytku. Można znaleźć sporo propozycji, które oferują wprowadzanie się niemal od zaraz.

Sprawdź, dlaczego warto kupować domy na rynku pierwotnym!

Miasto czy wieś?

Lokalizacja to jeden z kluczowych aspektów przy podejmowaniu decyzji o kupnie nieruchomości. Ograniczenia pandemiczne takie jak konieczność pracy i nauki z własnego domu wpłynęły na preferencje mieszkaniowe Polaków. Klienci zaczęli doceniać przestronne wnętrza domów w zabudowie szeregowej, umożliwiające taką aranżację przestrzeni, aby w domu znalazła się zarówno strefa przeznaczona do pracy, jak i odpoczynku.

Domy na przedmieściach dużych miast to złoty środek pomiędzy ciasnym mieszkaniem w mieście a domem wolnostojącym zlokalizowanym z dala od węzłów komunikacyjnych. Osiedle Świerkowe Bielany położone w Bielanach Wrocławskich to dogodne miejsce do życia dla osób w każdym wieku. Sprawdź, jak rozwinięta jest infrastruktura w okolicy!

Samodzielna budowa czy dom od dewelopera?

Jesteś pewny, że mieszkanie w bloku to nie jest opcja dla Ciebie? Jeśli wiesz, że Twoim docelowym lokum będzie własny dom, to prawdopodobnie zastanawiasz się, czy lepszym rozwiązaniem będzie samodzielna budowa, czy kupno domu w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej od dewelopera.

Przy podejmowaniu ostatecznej decyzji warto mieć na uwadze, że samodzielna budowa domu jednorodzinnego wymaga poświęcenia na tę kwestię sporej ilości wolnego czasu. Samo załatwianie wszelkich formalności potrafi ciągnąć się w nieskończoność. Jeśli chcesz dokładnie zapoznać się z tym tematem, zachęcamy do lektury artykułu: Budowa czy zakup gotowego domu od dewelopera – co będzie lepszym rozwiązaniem?

Zależy Ci na tym, aby jeszcze w tym roku zamieszkać w swoim wymarzonym domu? Wybierz swój dom – przekonaj się, które budynki są jeszcze dostępne do rezerwacji.

Dom wolnostojący czy zabudowa szeregowa?

Na korzyść zabudowy szeregowej przemawiają m.in.:

  • atrakcyjna cena nieruchomości, która często jest niższa niż w przypadku domu jednorodzinnego wolnostojącego;
  • rozwinięta infrastruktura w okolicy osiedla, umożliwiająca dostęp zarówno do placówek oświatowych, jak i zdrowotnych;
  • niższe koszty utrzymania budynku;
  • sąsiedztwo innych mieszkańców, z którymi można zawrzeć przyjacielskie kontakty.

Więcej na ten temat znajdziesz w artykule: Dlaczego warto zdecydować się na dom w zabudowie szeregowej?

W jaki dom warto zainwestować?

W jakie domy Polacy chętnie inwestują? Coraz istotniejszą kwestią jest wielkość nieruchomości, jej położenie oraz poziom rozwinięcia infrastruktury w okolicy. Niesłabnącym zainteresowaniem inwestorów cieszą się domy pod miastem w zabudowie szeregowej, które pozwalają cieszyć się podmiejską sielanką. Z drugiej strony, ich lokalizacja jest na tyle dogodna, że bardzo szybko można dotrzeć do centrum miasta czy to własnym środkiem transportu, czy też korzystając z komunikacji publicznej.

Dla wielu osób istotnym aspektem przy podejmowaniu decyzji o zakupie domu jest także zastosowanie w inwestycji nowoczesnych rozwiązań ekologicznych, które pozwalają m.in. na efektywniejsze ogrzewanie budynku zimą. W naszych domach zainstalowane są wydajne pompy ciepła, a także ogrzewanie podłogowe, zapewniające komfort cieplny w każdym zakamarku domu.

Szukasz doświadczonego dewelopera z obszernym portfolio realizacji domów w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej? Doskonale trafiłeś! Zapoznaj się z naszymi dotychczasowymi realizacjami. Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta i sprawdź, co możemy Ci zaoferować!

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ DO NAS!

500 200 468
A MOŻE
POZNAJ
INWESTYCJE

"NOWE KARWIANY"

inwestycja nowe karwiany
BĄDŹ NA BIEŻĄCO

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

500 200 468