4 powody, dla których dom na przedmieściach jest lepszy niż mieszkanie w bloku

Blog

Stoisz przed wyborem – mieszkanie w bloku w centrum miasta czy własny dom na podmiejskim osiedlu? Zastanawiasz się, które rozwiązanie okaże się korzystniejsze dla Ciebie i Twoich bliskich? Poznaj nasze 4 argumenty za tym, że dom na przedmieściach jest lepszy niż mieszkanie w bloku!

Większa powierzchnia w korzystniejszej cenie

Znasz to uczucie, gdy niewielką powierzchnię musisz zagospodarować w taki sposób, aby stworzyć w miarę komfortowe warunki zarówno do pracy, jak i do odpoczynku? Ciągle zastanawiasz się, jak ustawić meble, żeby zmieścić w salonie komodę na dziecięce ubrania? We własnym domu takie dylematy nie będą Ci grozić!

Przestronne domy o prostej, nowoczesnej bryle

Domy na osiedlu Świerkowe Bielany to przestronne piętrowe budynki. Czwarty etap inwestycji przewiduje budowę domów o powierzchni 136,43 m² oraz 143,07 m². W każdym z nich czeka na Ciebie 5 pokoi – sprawdź, które nieruchomości są dostępne do rezerwacji.

Zadbaliśmy o to, aby żadne skosy nie popsuły Twoich planów aranżacyjnych. W naszych domach nie uświadczysz też kaloryferów na ścianach – będziesz mógł puścić designerskie wodze wyobraźni.

Cena, która zachęca do zakupu

Przyjęło się uważać, że dom na przedmieściach jest droższy niż mieszkanie w bloku. Owszem, kwota, jaką musisz przeznaczyć na zakup, może okazać się nieco wyższa, jednak pomyśl o metrażu, za który płacisz. Porównując cenę pojedynczego m² mieszkania w mieście i własnego domu na przedmieściach, ta druga opcja jest o wiele korzystniejsza.

Chcesz dowiedzieć się, ile kosztują domy na osiedlu Świerkowe Bielany? Wypełnij formularz kontaktowy!

Własny ogródek – Twoja oaza spokoju

Kolejny argument nie do podważenia przemawiający za tym, że własny dom na przedmieściach jest korzystniejszym wyborem niż mieszkanie w bloku – własny ogródek. Ta prywatna przestrzeń może stać się Twoją oazą spokoju, w której odpoczniesz po pracy, bezpiecznym placem zabaw dla Twoich pociech bądź miejscem na Twoje ulubione rośliny.

Poznaj nasze 4 pomysły na aranżację przydomowego ogródka. Mogą okazać się doskonałym punktem wyjścia do ułożenia Twojego planu zagospodarowania tej przestrzeni.

Możesz wybrać ekologiczny sposób ogrzewania domu

Mieszkając w bloku, musisz akceptować sposób ogrzewania budynku narzucony przez wspólnotę mieszkaniową. Jeśli masz dostęp do ogrzewania z sieci ciepłowniczej, jesteś szczęśliwcem.

Własny dom oferuje jednak o wiele większe możliwości w zakresie podejmowania decyzji dotyczących ogrzewania budynku. Decydując się na inwestycję w nowoczesną nieruchomość na osiedlu Świerkowe Bielany, otrzymujesz gwarancję ekologicznych rozwiązań, które są korzystne nie tylko dla środowiska naturalnego, lecz także dla Twojego portfela.

Ekologiczna pompa ciepła i ogrzewanie podłogowe

W każdym z domów, który oddajemy w ręce naszych klientów, zamontowano nowoczesną i wydajną pompę ciepła. Dodatkowym elementem zapewniającym komfort termiczny mieszkańców jest ogrzewanie podłogowe – zamontowaliśmy je we wszystkich pomieszczeniach, zarówno na parterze, jak i na piętrze.

Dowiedz się więcej o ekologicznych rozwiązaniach zastosowanych w inwestycji na osiedlu Świerkowe Bielany. Postaw na styl życia eko!

Niezależność – jesteś panem na swoich włościach

Można pokusić się o stwierdzenie, że własny dom jest w zasadzie tym samym co mieszkanie własnościowe – w jednym i w drugim przypadku masz nieruchomość na własność. W praktyce różnice okazują się jednak znaczące.

Konieczność uzyskania zgody na remont mieszkania

Mieszkając w bloku, musisz przestrzegać regulaminu wspólnoty mieszkaniowej. Chcesz przeprowadzić remont generalny? Zależy Ci na tym, aby wyburzyć ścianę? Planujesz zabudować balkon? Za każdym razem będziesz musiał starać się o zgodę na takie działania.

To nie wszystko. Coraz częściej spotyka się zapisy w regulaminach spółdzielni mieszkaniowych regulujące nie tylko kwestię uzyskiwania pozwolenia na remont generalny. Określają także warunki, na jakich możesz go przeprowadzić. Wyznaczają np. konkretne godziny, w których dozwolone jest przeprowadzanie prac hałaśliwych.

Cisza nocna, której musisz przestrzegać

To jednak nie koniec. Regulaminy spółdzielni mieszkaniowych określają również godziny tzw. ciszy nocnej. Najczęściej obowiązuje ona pomiędzy 22 wieczorem a 6 rano.

Z jednej strony zapis ten wygląda dobrze – to przecież wyraz troski o Twój komfort. Jednak z drugiej – ograniczenia te mogą okazać się uciążliwe. W godzinach ciszy nocnej nie włączysz pralki, nie odkurzysz mieszkania, a także nie skorzystasz z miksera, aby przygotować domowe ciasto na drugi dzień bez obawy o to, że ktoś z mieszkańców złoży na Ciebie skargę do spółdzielni.

Powyższe regulacje często wynikają z tego, że w blokach mamy wspólne przestrzenie takie jak klatki schodowe czy korytarze, a ściany pomiędzy sąsiadami są cienkie i słychać każdy hałas. Przypominamy, że w naszej inwestycji domy budowane są na niezależnych ścianach, co daje nam dodatkową izolację akustyczną.

Szukasz przestronnego domu w spokojnej okolicy? Zależy Ci na przystępnej cenie, dobrze rozwiniętej infrastrukturze i spokojnej, zielonej okolicy? Sprawdź domy dostępne do rezerwacji na osiedlu Świerkowe Bielany w Bielanach Wrocławskich.

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ DO NAS!

500 200 468
A MOŻE
POZNAJ
INWESTYCJE

"NOWE KARWIANY"

inwestycja nowe karwiany
BĄDŹ NA BIEŻĄCO

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

500 200 468