Nowoczesne rozwiązania grzewcze w Twoim domu – ogrzewanie podłogowe

Blog

Rosnące koszty ogrzewania budynków zimą i coraz większa świadomość ekologiczna sprawiają, że nowoczesne rozwiązania grzewcze cieszą się dużą popularnością. W trosce o ekologię i komfort termiczny mieszkańców w każdym domu na osiedlu Świerkowe Bielany zainstalowaliśmy pompę ciepła oraz ogrzewanie podłogowe. Sprawdź, co zyskasz dzięki takiemu rozwiązaniu!

Szukasz wymarzonego domu? Postaw na wysoki standard!

Niskoemisyjne technologie grzewcze to obecnie standard nowoczesnego budownictwa. Zaliczają się do nich m.in. pompy ciepła, które czerpią energię do ogrzewania domu z odnawialnych źródeł. Dzięki temu możliwe jest znaczne zmniejszenie zapotrzebowania energetycznego domu, co z kolei przekłada się na niższe koszty eksploatacyjne.

Pompa ciepła – czerp energię do ogrzania domu z powietrza

Naszym priorytetem jest zapewnienie mieszkańcom nowoczesnych i sprawdzonych rozwiązań grzewczych. Gwarantują one optymalny komfort termiczny, a przy tym są proste w obsłudze. Domy na osiedlu Świerkowe Bielany ogrzewane są przy wykorzystaniu powietrznych pomp ciepła ALEZIO S V200. Pompa ciepła to ekologiczne i ekonomiczne źródło ciepła.

Sprawdź standard wykończenia budynków na osiedlu Świerkowe Bielany!

Ogrzewanie podłogowe zwiększa wydajność pompy ciepła

W całym domu zostało rozprowadzone ogrzewanie podłogowe, równomiernie ogrzewające każde pomieszczenie – zarówno na parterze, jak i na piętrze. Takie rozwiązanie przedłuża żywotność pompy ciepła, a także zwiększa jej wydajność. Ponadto nie musisz też martwić się o to, że grzejniki zamontowane na ścianach zniweczą Twoją wizję aranżacji wnętrz.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat działania i obsługi powietrznej pompy ciepła? Zachęcamy do zapoznania się z wpisem na blogu – Dlaczego pompa ciepła jest przyszłościowym i ekologicznym rozwiązaniem?

Jakie zalety ma ogrzewanie podłogowe?

Na niższe koszty ogrzewania domu wpływ ma nie tylko nowoczesna i wydajna pompa ciepła, lecz także ogrzewanie podłogowe. Popularna podłogówka rozprowadzona w całym domu zapewni Ci komfort termiczny w każdym pomieszczeniu – zarówno w salonie, sypialni, jak i w łazience!

Niższe rachunki za ogrzewanie domu

Z podłogówką w całym domu będziesz mógł zapomnieć zimą o konieczności noszenia kapci! Jednak nie jest to jedyna zaleta tego rozwiązania. Dzięki komfortowi termicznemu zapewnianemu przez ogrzewanie podłogowe można obniżyć temperaturę w pomieszczeniach o ok. 1°C, co z kolei przełoży się na oszczędności związane z mniejszym zużyciem energii potrzebnej do ogrzania domu.

Optymalne rozwiązanie dla alergików

Z ogrzewania podłogowego szczególnie ucieszą się alergicy oraz osoby chorujące na astmę. Ogrzewanie podłogowe to dobre rozwiązanie nie tylko w przypadku alergii na kurz, lecz także na roztocza. Taki system grzewczy generuje mniejszy ruch powietrza, co ogranicza unoszenie się kurzu i innych zanieczyszczeń.

Brak grzejników na ścianach

Myśląc o przeprowadzce do nowego domu, zapewne masz w głowie dokładny plan aranżacji każdego pomieszczenia. Dzięki ogrzewaniu podłogowemu nie musisz przejmować się zamontowanymi na ścianach grzejnikami, które utrudniłyby optymalne rozmieszczenie mebli. Zyskujesz całkowitą dowolność w urządzaniu salonu, kuchni czy sypialni!

Większa wilgotność powietrza

W pomieszczeniach, w których rozprowadzone zostało ogrzewanie podłogowe, zachowując ten sam komfort cieplny co w przypadku grzejników, realnie panuje niższa temperatura. Dzięki temu powietrze nie jest zbyt suche. Nie musisz inwestować w dodatkowy nawilżacz, aby cieszyć się komfortowym snem.

Równomierne rozprowadzenie ciepła w całym budynku

Ogrzewanie podłogowe zostało zamontowane w całym domu, dzięki temu w każdym pomieszczeniu będziesz czuł się komfortowo. Zapewni ono równomierne rozprowadzenie ciepła nawet w przestronnym salonie, który z uwagi na swoją wielkość wymagałby instalacji kilku grzejników na ścianach. Ponadto, podłogówka zapewnia optymalną temperaturę powietrza dla człowieka – cieplej jest tuż przy podłodze, a chłodniej na wysokości dróg oddechowych.

Większa wydajność i dłuższa żywotność pompy ciepła

Ogrzewanie podłogowe to doskonałe uzupełnienie nowoczesnej powietrznej pompy ciepła. Zastosowana technologia zwiększa wydajność urządzenia i przedłuża jego żywotność. Szukasz wymarzonego domu w spokojnej okolicy, z dala od miejskiego zgiełku? Zależy Ci na doskonałym połączeniu komunikacyjnym z centrum Wrocławia? Priorytetem jest dla Ciebie wysoki standard budynku i ekologiczne źródła ciepła? Sprawdź naszą ofertę nowoczesnych domów w zabudowie szeregowej na osiedlu Świerkowe Bielany w Bielanach Wrocławskich. Właśnie rozpoczęliśmy III etap realizacji inwestycji!

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ DO NAS!

500 200 468
A MOŻE
POZNAJ
INWESTYCJE

"NOWE KARWIANY"

inwestycja nowe karwiany
BĄDŹ NA BIEŻĄCO

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

500 200 468