4 pomysły na aranżację przydomowego ogródka

Blog

Dom pod miastem to nie tylko cisza i spokój, jakich nie doświadczysz w mieście. To także przydomowy ogródek, który możesz zaaranżować wedle własnego pomysłu. Poznaj kilka naszych inspiracji i stwórz przestrzeń, w której każdy będzie się czuł jak u siebie! Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie pomysły zagospodarowania ogródka przygotowaliśmy na osiedlu Świerkowe Bielany.

Na jaką aranżację ogródka się zdecydować?

To, w jaki sposób zaaranżujesz przestrzeń wokół własnego domu, zależy zarówno od Twoich preferencji, jak i od wielkości działki. Najprostsze w aranżacji są przestronne ogrody o regularnym kształcie. Można wówczas wydzielić kącik do odpoczynku, grządki pod uprawę warzyw i rabaty na rośliny, które swymi kolorami będą zachwycały przez niemal cały rok.

Pamiętaj, że nawet najmniejszy przydomowy ogródek to komfort wypoczynku, o którym osoby mieszkające na wyższych piętrach miejskich bloków mogą wyłącznie pomarzyć.

Na osiedlu Świerkowe Bielany znajdziesz domy z działkami o zróżnicowanej powierzchni. Przykładowo, w etapie 2., którego termin realizacji to listopad 2022 r., najmniejsza powierzchnia działki wynosi 149,69 m² (z domem o powierzchni 104,07 m²), a największa – 312,23 m² (dom o powierzchni 143,07 m²). Warto dodać, że poszczególne posesje sąsiadują ze sobą ogródkami, tworząc swojego rodzaju zieloną enklawę.

Wybierz swój dom – sprawdź, które budynki wciąż czekają na właścicieli.

1. Rabaty kolorowe o niemal każdej porze roku

Niezależnie od tego, czy Twój ogródek jest kwadratowy, prostokątny, czy ma nieregularny kształt, możesz bez większego problemu wyznaczyć w nim strefę na uprawę roślin. Kolorowe kwiaty będą zachwycały Cię o niemal każdej porze roku, oczywiście pod warunkiem, że odpowiednio dobierzesz poszczególne gatunki. Wzdłuż ogrodzenia możesz posadzić tuje lub cisy – stworzysz w ten sposób zielony „murek”, który będzie dodatkową ochroną Twojej prywatności.

Nie musisz martwić się o to, czy roślinom w Twoim ogródku nie zabraknie światła, ponieważ żadna z dostępnych działek nie ma wystawy północnej. Zapoznaj się z dostępnymi budynkami i zdecyduj, czy Twój ogródek będzie miał wystawę południową, wschodnią czy zachodnią.

2.Własny przydomowy warzywniak

Jeśli w codziennym życiu stawiasz na zdrowe odżywianie, to z pewnością docenisz ogródek, w którym będziesz mógł posadzić sezonowe warzywa. Nic nie smakuje tak doskonale, jak sałatka przygotowana z własnoręcznie wyhodowanych roślin. Taki warzywniak potrzebuje jednak odrobiny troski, zwłaszcza latem, gdy z nieba leje się przysłowiowy żar.

Pomyśleliśmy i o tym – każdy dom ma w ogrodzie zewnętrzny kran, do którego można założyć oddzielny licznik.

Nie potrzebujesz ogromnej przestrzeni, aby uprawiać ulubione warzywa. Nawet z najmniejszej działki wydzielisz kilka grządek.

3.Strefa relaksu dla całej rodziny

Nie masz ręki do kwiatów i warzyw? Możesz zaplanować aranżację ogrodu w modnym stylu minimalistycznym. Odrobinę zieleni zapewnią Ci rośliny w dużych kamiennych donicach. Wybierz gatunki, które są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, a przy tym nie wymagają częstego podlewania. Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się np. trawy ozdobne.

Wykorzystaj przestrzeń wokół domu, aby stworzyć w niej strefę relaksu dla całej rodziny. Wystarczy, że zamówisz wygodne meble ogrodowe, a marzenia o rodzinnych obiadach na świeżym powietrzu wreszcie się urzeczywistnią. W zależności od preferencji możesz zdecydować się na meble z materiałów naturalnych (np. drewno) lub z technorattanu. Ta druga opcja jest polecana osobom, które nie chcą się martwić koniecznością impregnacji sprzętów.

Planując strefę relaksu, nie zapomnij o odpowiednim oświetleniu. Zadbaliśmy o to, aby każdy budynek miał od strony ogrodu wyprowadzone oświetlenie oraz gniazdo zasilające.

4.Kącik zabaw dla najmłodszych

Własny dom pod miastem to także okazja do tego, aby stworzyć pociechom przestrzeń do zabawy na świeżym powietrzu. Wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo, dlatego każdy z budynków ogrodzony został siatką panelową o wysokości 1,5 m.

Pomysłów na aranżację prywatnego placyku zabaw jest wiele. Wśród najciekawszych propozycji wymienić można:

  • zjeżdżalnię,
  • huśtawkę,
  • piaskownicę,
  • niewielki basenik,
  • drewniany domek,
  • namiot indiański.

Możesz też w przydomowym ogródku postawić niewielką bramkę piłkarską lub stworzyć pole do gry w minigolfa.

Wiesz już, jak urządzisz przestrzeń wokół swojego wymarzonego domu pod miastem? Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej inwestycji realizowanej w Bielanach Wrocławskich? Napisz do nas lub zadzwoń! Z chęcią opowiemy Ci o poszczególnych etapach realizacji. Możesz też liczyć na pomoc naszego doradcy finansowego w zakresie doboru optymalnego źródła finansowania zakupu domu!

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ DO NAS!

500 200 468
A MOŻE
POZNAJ
INWESTYCJE

"NOWE KARWIANY"

inwestycja nowe karwiany
BĄDŹ NA BIEŻĄCO

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

500 200 468