Fakty‌ ‌i‌ ‌mity‌ ‌o‌ ‌domach‌ ‌na‌ ‌przedmieściach‌

Blog

Chcesz kupić przytulny dom położony na przedmieściach Wrocławia, ale wciąż zastanawiasz się, czy jest to inwestycja właśnie dla Ciebie? Gdzieś słyszałeś, że dojazd do miasta bywa problematyczny? Sprawdź, jak rozprawiamy się z najpopularniejszymi mitami dotyczącymi podmiejskich nieruchomości!

Mit nr 1 – Wszędzie daleko

Zapewne wielokrotnie słyszałeś opinię, że nie warto mieszkać pod miastem, bo wówczas wszędzie jest daleko: do pracy, do szkoły, do lekarza, na zakupy, a co dopiero mówić o rozrywkach! Ciekawe, że najczęściej takiego zdania są osoby mieszkające w mieście.

Najwyższy czas, aby raz na zawsze obalić ten mit!

Wybierając dom na osiedlu „Świerkowe Bielany”, masz pewność, że inwestujesz w nieruchomość w atrakcyjnej i stale rozwijającej się okolicy. Zamieszkasz w otoczeniu zieleni, a do miasta będziesz mieć przysłowiowy rzut beretem (dojazd do obwodnicy Wrocławia zajmie Ci zaledwie kilka minut).

„Świerkowe Bielany” to nowoczesne osiedle położone w Bielanach Wrocławskich. Tu wszędzie masz blisko! W okolicy znajdziesz m.in. szkoły, przedszkola, boiska sportowe, przychodnie, apteki, gabinety lekarskie, salony urody, a także sklepy wielkopowierzchniowe.

Mit nr 2 – Musisz mieć samochód, aby dojechać do miasta

Równie często, jak z tezą, że z przedmieść wszędzie jest daleko, można spotkać się ze stwierdzeniem, że „musisz mieć samochód, aby dojechać do miasta”. Możliwe, że istnieją takie okolice, gdzie infrastruktura pozostawia wiele do życzenia. Jednak Bielany Wrocławskie to idealne miejsce do życia dla osób niezmotoryzowanych!

W jaki sposób dostać się do Wrocławia bez samochodu? Jest na to kilka sposobów! Możesz wybrać m.in. autobus, który dowiezie Cię na wrocławski Dworzec Główny. Nie rozstajesz się z rowerem? Skorzystaj z okolicznej infrastruktury, która powstała dla rowerzystów. A jeśli uważasz, że najszybciej dostaniesz się do miasta pociągiem, to już wkrótce będziesz mógł skorzystać z wyremontowanej i nowoczesnej linii kolejowej.

Dowiedz się więcej na temat okolicznej infrastruktury – przeczytaj artykuł Osiedle Świerkowe Bielany – wszędzie blisko!

Mit nr 3 – Dom pod miastem to opcja tylko dla rodzin z dziećmi

„Na przedmieścia wyprowadzają się wyłącznie rodziny, które chcą wychowywać dzieci w spokojnej okolicy” – brzmi znajomo? Ten mit ma w sobie trochę prawdy, ale tylko trochę! Z doświadczenia wiemy, że pod miastem świetnie odnajdą się zarówno małżeństwa (z pociechami i bez), single szukający wytchnienia po ciężkim dniu pracy, jak i seniorzy szukający bezpiecznej przystani na emeryturę!

Własny dom na osiedlu „Świerkowe Bielany” to gwarancja spokojnego wypoczynku na łonie natury. Nie dość, że w okolicy znajdziesz mnóstwo terenów zielonych zachęcających do rekreacji na świeżym powietrzu, to w dodatku będziesz mógł zaprojektować ogródek wypoczynkowy wedle własnego pomysłu.

Prywatny ogród to nie jedyna zaleta własnego domu. W przestronnym garażu nie tylko zaparkujesz samochód, lecz również zmieścisz w nim wszystkie niezbędne sprzęty wykorzystywane na co dzień w gospodarstwie domowym. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo miejsca!

Mit nr 4 – Własny dom to ogromny wydatek

Inwestycja w dom czy mieszkanie wiąże się z dużym nakładem finansowym. Wciąż można spotkać się z przekonaniem, że mieszkanie w mieście jest po prostu tańsze. Owszem, jeśli chcesz kupić ciasną kawalerkę, to zapłacisz za nią mniej niż za funkcjonalny dom pod miastem… w którym nie braknie miejsca i na wypoczynek, i na organizację domowego biura.

Porównaj ceny nieruchomości o podobnym metrażu – w mieście i na przedmieściach. I co, dalej uważasz, że to za dom zapłacisz więcej? Zapraszamy do lektury artykułu: „Dom na przedmieściach Wrocławia – wysoki standard w atrakcyjnej cenie”.

Mit nr 5 – Bardziej opłaca się zainwestować w nieruchomość z rynku wtórnego

Nieruchomość z rynku pierwotnego czy z rynku wtórnego? To dylemat, z którym mierzy się większość osób poszukujących własnego domu. Jeśli i Ty się nad tym zastanawiasz, to sprawdź, dlaczego warto kupować domy na rynku pierwotnym.

Na korzyść nowych domów pod miastem przemawia wiele argumentów. Kupując nieruchomość z rynku pierwotnego, otrzymasz nowoczesny dom, zaprojektowany i wykonany z uwzględnieniem nowoczesnych standardów ekologicznych. Nie musisz martwić się koniecznością przeprowadzenia rychłego remontu. Ponadto inwestycja w nowy dom jest zwolniona z podatku PCC. Realne oszczędności dla inwestora – to fakt, obok którego nie można przejść obojętnie.

Mit nr 6 – Dom na przedmieściach to propozycja dla osób szukających dużego metrażu

W naszej ofercie znajdziesz dom dopasowany do Twoich potrzeb. Jeśli zależy Ci na dużym metrażu, sprawdź, które domy o powierzchni 143,07 m² są wolne. A może szukasz nieco mniejszej nieruchomości? Zapoznaj się z ofertą domów w zabudowie szeregowej – o powierzchni 104,07 m². Informacje na temat poszczególnych etapów realizacji znajdziesz tutaj.

Tak samo jak my jesteś zdania, że warto zainwestować w nieruchomość na przedmieściach? Chcesz zamieszkać w cichej, spokojnej i zielonej okolicy? Sprawdź domy, które wciąż są dostępne do rezerwacji!

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ DO NAS!

500 200 468
A MOŻE
POZNAJ
INWESTYCJE

"NOWE KARWIANY"

inwestycja nowe karwiany
BĄDŹ NA BIEŻĄCO

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

500 200 468