Osiedle Świerkowe Bielany – WSZĘDZIE BLISKO! Skorzystaj ze świetnie rozbudowanej infrastruktury.

Blog

Nowa Inwestycja firmy Prodim to osiedle zlokalizowane w gminie Kobierzyce, w Bielanach Wrocławskich, znajdujących się tuż przy południowej granicy Wrocławia. Doskonała lokalizacja to jeden z głównych atutów Inwestycji. Jest to miejsce, do którego można łatwo trafić, a otaczające tereny zielone pozwolą swobodnie oddać się ciszy. Miejsce, w którym na wyciągnięcie dłoni mamy wiele udogodnień i atrakcji, a przyjemnością jest korzystanie ze wszystkiego co daje nam okolica.
To miejsce to Świerkowe Bielany.

Autobusem do Bielan

Lokalizacja Świerkowych Bielan zapewnia swoim mieszkańcom szybki dojazd zarówno do centrum Wrocławia jak i do wszystkich jego dzielnic. Pięć minut to czas, w którym pokonasz trasę samochodem do granicy miasta. Tyle samo czasu zajmie dojazd do autostrady A4 i obwodnicy. Dla niezmotoryzowanych – na terenie Bielan Wrocławskich znajduje się kilkanaście przystanków autobusowych, dzięki którym wygodnie dostaniesz się w wiele części Wrocławia. Autobus linii 612 przejeżdża przez Ślęzę, Wysoką, Ołtaszyn, Partynice, Wojszyce, Krzyki, Gaj, a swój ostatni przystanek kończy na Dworcu Głównym.

Pociągiem do Bielan

Bielany Wrocławskie posiadają swoją Stację PKP. W tym momencie stacja jeszcze nie jest czynna, ale już od dwóch lat trwają prace przy rewitalizacji linii kolejowej, która przebiega przez teren Gminy Kobierzyce. Mowa tu o linii nr 285 łączącej Wrocław z Sobótką, Świdnicą i Jedliną Zdrój. Oznacza to, że w naprawdę niedalekiej przyszłości do Bielan Wrocławskich dojedziemy pociągiem! Wyobraź sobie, że pracując np. w centrum Wrocławia dojedziesz do pracy szybko, nie stojąc w żadnych korkach. Kolej stanowi alternatywę dla samochodów oraz daje wiele możliwości, które w znaczącym stopniu poprawiają komfort mieszkańców. Niewątpliwie będzie to duży plus przy wyborze domu w Świerkowych Bielanach.

Rowerem do Bielan

O tym, że ze Świerkowych Bielan wszędzie jest blisko świadczy także wiele tras rowerowych. W tym roku Bielany Wrocławskie i miasto Wrocław może pochwalić się nową trasą rowerową, łączącą oba te miejsca. Długość nowej drogi wynosi 3,5km, co definiuje tę trasę jako drugą największą inwestycję rowerową w historii miasta Wrocław. Trasa łączy się z już istniejącym odcinkiem dla rowerzystów przy Alei Bielany. Dalej przejedziemy pod autostradą do Bielan Wrocławskich i Kobierzyc– to trasa, która powstała dzięki gminie Kobierzyce. Nowa droga rowerowa w wielu miejscach oddalona jest od jezdni, a co za tym idzie przejazd rowerem jest bezpieczniejszy. Poza bezpieczeństwem ważnym aspektem jest to, że dzięki nowemu połączeniu można szybko dotrzeć z Bielan Wrocławskich do centrum Wrocławia czy Kleciny.

Wszystko na miejscu

Wiemy już, że ze Świerkowych Bielan łatwo i przyjemnie możemy dostać się do miasta samochodem, autobusem, rowerem i niedługo już pociągiem, ale jeśli nie musimy lub nie chcemy tego robić to Bielany Wrocławskie zapewniają wszystko swoim mieszkańcom na miejscu.

  • Sklepy spożywcze, supermarkety, piekarnia - 1 km od osiedla
  • Szkoła, przedszkole, żłobek – 1km-2km od osiedla
  • Fryzjer, gabinety kosmetyczne – 500 m od Osiedla
  • Plac Zabaw – 100m od Osiedla
  • Przychodnia Zdrowia – 2km od Osiedla

A poza tym: restauracje, boiska, Park Arkalandia, skatepark, Szkoła Języków Obcych, sklep odzieżowy, myjnia samochodowa, mechanik, Agencja Ubezpieczeniowa, Kancelaria Prawna, gabinet weterynaryjny, sklep zoologiczny, sklep ogrodniczy i wiele innych…

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ DO NAS!

500 200 468
A MOŻE
POZNAJ
INWESTYCJE

"NOWE KARWIANY"

inwestycja nowe karwiany
BĄDŹ NA BIEŻĄCO

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

500 200 468