Jak oszczędzić na rachunkach za prąd w domu?

Blog

Zastanawiasz się, w jaki sposób zmniejszyć swoje rachunki za prąd w domu? Zależy Ci na tym, żeby oszczędzić nieco pieniędzy w ten sposób? Dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę.

Sposoby na oszczędności na rachunkach za prąd

Aby zmniejszyć nieco swoje wydatki w tej kwestii, warto wprowadzić kilka zmian, które mogą pozornie wydawać się błahe, a tak naprawdę czasami są w stanie przynieść zadowalające rezultaty. Przede wszystkim zwróć uwagę na to, czy rozsądnie korzystasz ze światła. Cóż… często zdarza się, że w ciemnych pomieszczeniach, do których dostaje się niewielka ilość oświetlenia naturalnego (na przykład przez brak lub zbyt małe okna), zapala się je nawet w dzień - oczywiście to zrozumiałe, ale pamiętaj, aby zawsze zgasić je, kiedy wychodzisz.

To samo tyczy się innych sprzętów elektronicznych, takich jak na przykład telewizor czy komputer, które często pozostawiamy włączone nawet wtedy, kiedy nie korzystamy z nich przez dłuższy czas. Pamiętaj, że małe zmiany mają tutaj duże znaczenie, dlatego jeśli nawet na 10 min odchodzisz od laptopa, zamknij go, co pozwoli oszczędzić baterię.

Pobór prądu

Nieużywane ładowarki wpięte do kontaktu pobierają prąd?

Zapewne każdy z nas przynajmniej raz zastanawiał się, czy niepodłączona do żadnego sprzętu ładowarka pozostawiona w gniazdku pobiera prąd. Otóż okazuje się, że tak - jest to znacznie mniej energii, niż podczas ładowania telefonu, komputera, czy jakiegokolwiek innego sprzętu, ale mimo wszystko warto zwrócić na to uwagę.

Listwy z włącznikiem sposobem na oszczędności

Nie każdy wie, że dobrym sposobem na zmniejszenie rachunków za prąd jest stosowanie listw posiadających wyłącznik. Dzięki temu możesz jednym kliknięciem odłączyć kilka sprzętów naraz, na przykład wtedy, gdy wyjeżdżasz na kilka dni. Otóż okazuje się, że stan czuwania sprzętów elektronicznych w domu może generować spore straty prądu, a więc warto im zapobiegać.

Odpowiednia aranżacja przestrzeni w Twoim domu ma znaczenie

Choć może się to wydawać błahe, sposób organizacji przestrzeni wewnątrz budynku ma spore znaczenie w kwestii oszczędzania na rachunkach za prąd. Przykładem jest kolor ścian - jeśli są one jasne, można ograniczyć ilość żarówek w pomieszczeniu. Podobnie jeśli chodzi o ustawienie mebli - jeśli umieścisz głębokie szafki w okolicy okna, mogą one nieco stłumić ilość światła naturalnego, jakie dostaje się do wnętrza.

Wysokość rachunków za prąd zależy w dużej mierze od budynku, w jakim mieszkasz

Co to oznacza? Otóż jeśli budynek, w którym mieszkasz, nie został odpowiednio przemyślany, może okazać się, że trudno Ci będzie wygenerować oszczędności na rachunkach za prąd. Dlaczego?

Ogromne znaczenie w kwestii minimalizowania zużytej energii ma bryła budynku. W oferowanych przez nas inwestycjach stawiamy na proste konstrukcje, aby zapewnić jak największą energooszczędność - dzięki temu koszty na przykład za ogrzewanie są znacznie niższe.

Ważny jest również układ budynku, ponieważ przy odpowiednim jego zaplanowaniu można osiągnąć doskonałe doświetlenie pomieszczeń, niezależnie od pory roku.

W kwestii oszczędności na rachunkach za prąd istotne są także okna - cóż… straty wynikające z ich nieszczelności mogą sięgać nawet 25%. W naszych inwestycjach zastosowaliśmy okna trzyszybowe. Co więcej, największe przeszklenia zostały umieszczone od słonecznej strony, co dodatkowo korzystnie wpływa na ich energooszczędność.

W naszych budynkach postawiliśmy na ogrzewanie podłogowe, rozprowadzające ciepło równomiernie we wszystkich pomieszczeniach. Pozwala ono nie tylko lepiej zaaranżować przestrzeń, poprzez brak grzejników, ale także zwiększa skuteczność pompy ciepła.

Sprawdź także: Nowoczesne rozwiązania grzewcze w Twoim domu – ogrzewanie podłogowe

Materiały użyte do wybudowania domu a oszczędności na rachunkach za prąd

W kwestii oszczędności na energii warto zwrócić uwagę również na materiały, które zostały wykorzystane przy budowie domu - ogromne znaczenie ma na przykład grubość styropianu lub wybrane okna. Warto wiedzieć, że obecnie budowane domy muszą spełniać specjalne wymagania energetyczne.

Jeśli szukasz domu na sprzedaż, a zależy Ci na oszczędnościach w kwestii rachunków za energię, rozważ zakup budynku z rynku pierwotnego - więcej na temat tego, dlaczego warto, znajdziesz w tym artykule.

Nie da się ukryć, że kupno kilkunastoletniej nieruchomości często wiąże się z koniecznością wykonywania kosztownych remontów. Z uwagi na nowe wytyczne w zakresie budownictwa, pojawia się często konieczność ich modernizacji.

Szukasz domu w zabudowie szeregowej, który będzie energooszczędny?

W naszej ofercie znajdziesz nowoczesne domy, które zostały szczegółowo przemyślane pod względem ograniczenia zużycia prądu. Dzięki wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów do ich budowy, zarówno okna jak i ściany charakteryzują się doskonałą energooszczędnością.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się zarówno z Osiedlem Świerkowe Bielany, jak i Osiedlem Nowe Karwiany. Zastosowane w budowanych przez nas domach ocieplenie to styropian grafitowy 15 cm, pozwalający na spore oszczędności na energii!

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ DO NAS!

500 200 468
A MOŻE
POZNAJ
INWESTYCJE

"NOWE KARWIANY"

inwestycja nowe karwiany
BĄDŹ NA BIEŻĄCO

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

500 200 468