Jak przygotować się do odbioru domu? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Blog

Ten wymarzony dzień, w którym otrzymasz od dewelopera klucze do swojego nowego domu, zbliża się wielkimi krokami? Nie wiesz, jak się przygotować i na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy, o czym powinieneś pamiętać, planując odbiór techniczny domu.

Co to jest odbiór techniczny domu?

Może Ci się wydawać, że procedura odbioru technicznego domu to zbyteczna formalność. Przecież nie masz wiedzy z zakresu budownictwa, a budowę powierzyłeś profesjonalistom, którzy obiecali, że wywiążą się z podpisanej umowy w 100%. Twój udział ma się ograniczyć do odbioru kluczy do domu wykonanego zgodnie z założeniami projektowymi.

Pamiętaj, że to w Twoim interesie leży ocena przeprowadzonych prac. Jeśli będziesz mieć jakiekolwiek zastrzeżenia co do ich jakości, zgłoś to natychmiast przedstawicielowi dewelopera, który będzie obecny podczas całej procedury.

Dlaczego warto dobrze przygotować się do odbioru technicznego domu?

Z pewnością nie możesz się doczekać tego momentu, gdy wreszcie zamieszkasz w nowym domu. Zanim jednak tak się stanie, czeka na Ciebie jeszcze jedna, niezwykle istotna formalność – odbiór techniczny domu od dewelopera. Powinieneś się do niego odpowiednio przygotować.

Dlaczego? Odbiór techniczny domu to szansa na ostateczną ocenę prac przeprowadzonych przez dewelopera i zgodność efektu z założeniami przedstawionymi w projekcie. Inwestycja Świerkowe Bielany realizowana jest zgodnie z najwyższymi standardami. Jeśli mimo to uznasz, że jakiś element nie spełnia Twoich oczekiwań, zgłoś ten fakt podczas odbioru domu.

Po przeprowadzonym audycie spisywany jest protokół. Deweloper ma 14 dni na to, aby ustosunkować się do ewentualnych zastrzeżeń inwestora. Jeśli stan faktyczny odbiega od założeń projektowych lub zostały wykryte usterki, wówczas deweloper jest zobowiązany do ich usunięcia w ciągu 30 dni.

Kto uczestniczy w odbiorze technicznym domu?

W odbiorze technicznym domu od dewelopera powinny uczestniczyć wszystkie strony umowy deweloperskiej. Musi być obecny zarówno przedstawiciel dewelopera, jak i przyszły właściciel domu. Jeżeli kupujesz dom wspólnie z kimś (np. z mężem, żoną lub rodzeństwem), to zgodnie z zapisami umowy deweloperskiej wystarczy, że jedna osoba będzie obecna podczas procedury.

Pamiętaj, że odbierając swój dom na osiedlu Świerkowe Bielany, otrzymasz od nas wszelkie wsparcie merytoryczne. Gdy tylko podpiszesz umowę z dostawcą energii elektrycznej, my zajmiemy się szczegółową weryfikacją poprawności funkcjonowania systemu grzewczego, wentylacji mechanicznej, rolet czy sprawdzeniem bezpieczeństwa instalacji elektrycznej.

Nie musisz martwić się też o ustawienie pompy ciepła. Umówimy wizytę automatyka, którego zadaniem będzie pełna konfiguracja urządzenia. Zostaniesz także kompleksowo przeszkolony z obsługi pompy ciepła oraz otrzymasz kartę gwarancyjną i instrukcję użytkowania.

Czy warto skorzystać z usług inspektora podczas odbioru domu?

Niektórzy decydują się na odbiór domu od dewelopera w towarzystwie inspektora. Nie zawsze jednak jest to dobre rozwiązanie. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój nowy dom będzie ostatecznie wyglądał dokładnie tak, jak sobie to wymarzyłeś, rozważ odbiór budynku z osobą, której chcesz zlecić prace wykończeniowe.

Taki fachowiec ma doświadczenie i wiedzę niezbędną do tego, aby wskazać Ci wszelkie aspekty techniczne, na które warto zwrócić szczególną uwagę podczas odbioru nieruchomości. Pamiętaj też, że jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, to nasz przedstawiciel jest do Twojej dyspozycji.

Jakie dokumenty powinieneś mieć przy sobie podczas odbioru domu?

Zależy Ci na tym, aby odbiór budynku przebiegł sprawnie? Nie masz głowy do kompletowania całej sterty rozmaitych papierów? Jesteśmy na to przygotowani!

Zadbamy o to, aby dostarczyć Ci kartę danych technicznych niezbędną do podpisania umowy z dostawcą prądu. Otrzymasz również kompletne zestawienie zawierające wytyczne dotyczące dokumentów i terminów ich podpisania z pozostałymi dostawcami mediów (m.in. wody, internetu czy na odbiór śmieci).

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania – skontaktuj się z nami. Szczegółowo odpowiemy na wszelkie wątpliwości przekazane nam zarówno e-mailem, jak i telefonicznie. Zatroszczymy się o to, aby procedura odbioru budynku przebiegła płynnie.

Umów się na dogodny termin odbioru budynku

Zadowolenie klienta jest dla nas absolutnym priorytetem. Dostosujemy termin odbioru nieruchomości do Twoich możliwości. Pamiętaj, aby wybrać wygodne dla siebie godziny – nie tylko ze względu na Twoje ograniczenia czasowe związane np. z pracą, lecz przede wszystkim z uwagi na to, że późnym wieczorem czy wczesnym rankiem nie będziesz w stanie dojrzeć wszelkich ewentualnych usterek. Rekomendujemy, aby odbiór odbył się przy świetle dziennym.

Gdy już otrzymasz klucze do swojego wymarzonego domu, będziesz mógł w pełni zaangażować się w urządzanie przestrzeni. W międzyczasie przygotujemy komplet dokumentów niezbędnych do przeniesienia własności. Przygotujemy wzór umowy, przekażemy Ci informację o przewidywanych kosztach, a także umówimy termin u notariusza na popisanie umowy sprzedaży.

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ DO NAS!

500 200 468
A MOŻE
POZNAJ
INWESTYCJE

"NOWE KARWIANY"

inwestycja nowe karwiany
BĄDŹ NA BIEŻĄCO

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

500 200 468