Inwestycja w dom pod miastem – z jakimi kosztami musisz się liczyć?

Blog

Zakup domu pod miastem to inwestycja, która wymaga szczegółowego planu, zwłaszcza finansowego. Kluczową rolę odgrywa prawidłowe oszacowanie wszystkich kosztów związanych z kupnem wymarzonego lokum. Warto pamiętać, że to nie tylko cena samego domu, lecz również szereg dodatkowych wydatków.

Jak przygotować się do zakupu domu pod kątem finansowym? Ile faktycznie kosztuje inwestycja w dom pod miastem? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście!

Od czego zależy cena domu pod miastem?

Inwestor planujący zakup domu pod miastem od dewelopera powinien zdawać sobie sprawę z tego, że czekające go wydatki wykraczają poza koszt samego budynku. Szacując koszt takiej inwestycji, weź pod uwagę również dodatkowe opłaty – mogą one stanowić nawet kilkanaście procent wartości całej inwestycji.

Dlaczego warto z wyprzedzeniem pomyśleć o takiej kalkulacji? Dzięki niej będziesz w stanie dokładnie określić to, ile pieniędzy faktycznie potrzebujesz. Oprócz tego unikniesz sytuacji, w której płynność finansowania mogłaby zostać zagrożona.

Lokalizacja

Duży wpływ na cenę samej nieruchomości ma jej lokalizacja. Dom od dewelopera położony w atrakcyjnej okolicy, będzie droższy, niż nieruchomość znajdująca się w miejscu o niskim potencjale rozwojowym. Związane jest to bezpośrednio z ceną gruntów. Pamiętaj jednak, że to od stopnia rozwinięcia okolicznej infrastruktury zależy Twój komfort.

Osiedle Świerkowe Bielany położone jest przy południowej granicy Wrocławia. Bielany Wrocławskie to miejscowość o ogromnym potencjale rozwojowym. Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w bezpośredniej okolicy. Są tu zarówno placówki oświatowe, strefa biznesowa, centra handlowe, tereny zielone, jak i przychodnie. Sprawnie dostaniesz się też do centrum miasta i to niezależnie od tego, czy będziesz korzystać z własnego środka transportu, czy postawisz na komunikację zbiorową.

Poznaj infrastrukturę w pobliżu osiedla Świerkowe Bielany.

Powierzchnia domu

Cena domu uzależniona jest także od jego wielkości. Na osiedlu Świerkowe Bielany dostępne są nieruchomości o zróżnicowanej powierzchni – dzięki temu bez problemu wybierzesz dom dostosowany do swoich potrzeb. Najmniejsze domy mają ok. 104 m², a największe ok. 143 m². Zróżnicowana jest także powierzchnia działek przynależnych do nieruchomości.

Dodatkowe koszty związane z zakupem domu

Poza kosztami związanymi z samym domem (jak już wiesz, w tym przypadku duży wpływ na wartość inwestycji ma m.in. powierzchnia domu czy działki, na której znajduje się nieruchomość), uwzględnij również szereg kosztów dodatkowych. Decydując się na zakup domu od dewelopera, masz pewność, że wszystkie koszty poznasz już na wstępie.

Niewątpliwym zaskoczeniem może okazać się to, że decyzja o zakupie domu pod miastem od dewelopera pozwoli Ci uniknąć pewnych wydatków, z którymi należałoby się liczyć, kupując np. mieszkanie z rynku wtórnego. Kupując dom pod miastem, nie będziesz musiał płacić np. podatku PCC.

Umowa rezerwacyjna

Jeśli spodobał Ci się konkretny dom, który znalazłeś w naszej ofercie, jednak potrzebujesz jeszcze trochę czasu do namysłu, możesz zdecydować się na umowę rezerwacyjną. Dom na pewien (określony w umowie czas) będzie zarezerwowany wyłącznie dla Ciebie. Co to oznacza? Nie będziemy prezentować go innym potencjalnym nabywcom. Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jakie są warunki rezerwacji.

Koszty notarialne

Zawierając umowę deweloperską, przejmujemy na siebie połowę kosztów notarialnych, natomiast przy umowie przenoszącej własność kupujący powinien liczyć się z wydatkiem ok. 2-3 tys. Końcowa cena zależna jest m.in. od wartości nieruchomości i tego czy decydujesz się na akcie notarialnym od razu ustanowić hipotekę.

Podatek od nieruchomości

Podatki i dodatkowe opłaty często spędzają sen z powiek potencjalnym inwestorom. Podatek od czynności cywilnoprawnych to aż 2% wartości inwestycji. Oznacza to, że za każdy wydany 1000 zł, należy odprowadzić 20 zł podatku. Pamiętaj jednak, że podatek ten dotyczy jedynie inwestorów dokonujących zakupu nieruchomości z rynku wtórnego. Jeśli zdecydujesz się na kupno domu od dewelopera, możesz zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć np. na wykończenie domu.

Wykończenie domu

Planując zakup domu pod miastem i podliczając wszystkie koszty związane z inwestycją, należy wziąć pod uwagę również wycenę wykończenia pomieszczeń według własnego projektu. Otrzymasz klucze do budynku w stanie deweloperskim. To, w jaki sposób urządzisz wymarzoną przestrzeń, zależy wyłącznie od Twojego pomysłu.

Koszty wykończenia domu mogą być niezwykle zróżnicowane. Wiele zależy m.in. od jakości wybranych materiałów – możesz np. zdecydować się na najtańsze panele lub wybrać podłogę wykonaną z drewnianych desek.

Podejmując decyzję o zakupie domu, miej na uwadze, że dodatkowe koszty związane z urządzaniem pomieszczeń czekać Cię będą niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na mieszkanie w centrum miasta, czy na własny dom pod miastem – z tą jednak różnicą, że dom da Ci większą swobodę aranżacyjną.

Marzysz o własnym domu pod miastem? Zapoznaj się z naszą ofertą i sprawdź, które domy są dostępne do rezerwacji. Masz pytania dotyczące kosztów zakupu nieruchomości? Skontaktuj się z nami – krok po kroku wyjaśnimy Ci wszelkie wątpliwości.

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ DO NAS!

500 200 468
A MOŻE
POZNAJ
INWESTYCJE

"NOWE KARWIANY"

inwestycja nowe karwiany
BĄDŹ NA BIEŻĄCO

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

500 200 468