Jak napisać atrakcyjne ogłoszenie, które przyciągnie uwagę potencjalnych najemców?

Blog

Chcesz wynająć dom lub mieszkanie i zastanawiasz się, co zrobić, aby szybko znaleźć najemców? Kluczem do sukcesu może okazać się atrakcyjne ogłoszenie. Sprawdź kilka wskazówek, które pomogą Ci przygotować anons przykuwający uwagę potencjalnych najemców.

Zastanów się, do kogo będziesz kierować ogłoszenie

Pierwszy krok to precyzyjne określenie grupy docelowej. Dlaczego jest to takie ważne? Treść ogłoszenia powinna uwzględniać potrzeby i oczekiwania potencjalnych najemców.

Jeśli kierujesz ofertę najmu do studentów, atutem może okazać się atrakcyjna cena lub dobre połączenie komunikacyjne z uczelniami wyższymi. Z kolei jeśli chcesz wynająć nieruchomość rodzinom z dziećmi, warto w ogłoszeniu podkreślić takie aspekty jak spokojna i bezpieczna okolica czy bliskość placówek oświatowych.

Może Cię zainteresować: Wynajem domu pod miastem – do kogo kierować ofertę najmu?

Jak wyróżnić się na tle innych ofert? Zadbaj o przyciągający tytuł!

Wiesz już, do jakiej grupy docelowej będziesz kierować ogłoszenie najmu nieruchomości. Pora na krok drugi – stworzenie przykuwającego wzrok tytułu. W dużej mierze to właśnie od tytułu zależy, czy potencjalny najemca w ogóle zapozna się z treścią ogłoszenia, czy je ominie.

Dodawanie ogłoszenia

Tytuł ogłoszenia powinien zawierać najważniejsze informacje o konkretnym lokalu, a jednocześnie nie może być zbyt długi. Istotne w tym względzie są ograniczenia dotyczące długości tytułów narzucane przez poszczególne portale ogłoszeniowe. Może okazać się, że będziesz potrzebować kilku tytułów – zwłaszcza jeśli planujesz zamieszczanie anonsów w różnych miejscach.

Zastanów się, jakie informacje są najważniejsze z punktu widzenia potencjalnych najemców. Często szukają oni nieruchomości w konkretnej lokalizacji lub o określonym metrażu. Pamiętaj także o tym, aby w tytule uwzględnić najważniejszą zaletę domu lub mieszkania, która wyróżni Twoją ofertę na tle konkurencji.

Jakie informacje zamieścić w ogłoszeniu o wynajmie nieruchomości?

Treść ogłoszenia powinna być zwięzła. Potencjalny najemca, który przegląda dziesiątki ofert, nie ma czasu na czytanie elaboratów. Zależy mu na tym, aby jak najszybciej uzyskać informacje, które go interesują.

Pisząc treść ogłoszenia o nieruchomości do wynajęcia, zamieść w niej następujące informacje:

  • lokalizacja domu lub mieszkania – istotne jest nie tylko miasto, lecz także dzielnica i osiedle, na jakim znajduje się nieruchomość;
  • powierzchnia nieruchomości i rozkład pomieszczeń – sam metraż to nie wszystko, warto zaznaczyć, czy w lokalu znajduje się osobna kuchnia, czy jest połączona z salonem – dla niektórych to bardzo istotna kwestia;
  • wyposażenie mieszkania – nie chodzi o to, aby wymieniać wszystkie sprzęty w mieszkaniu, to niepotrzebnie wydłuży treść ogłoszenia – zastanów się, jakie wyposażenie szczególnie zainteresuje potencjalnych najemców;
  • sposób ogrzewania – przedkłada się na wysokość opłat w sezonie grzewczym, dlatego jest to cenna informacje z punktu widzenia najemcy;
  • warunki najmu – podaj zarówno interesujący Cię czas najmu (np. rok) i od kiedy nieruchomość będzie dostępna oraz wszystkie opłaty, jakie będzie ponosił najemca – odstępne, czynsz, opłaty za media, wysokość kaucji;
  • infrastruktura w okolicy – bliskość placówek oświatowych, placówek zdrowotnych czy węzłów komunikacyjnych może przesądzić o wyborze nieruchomości.

Możesz także dodać informacje na temat tego, jaki jest widok z okien – np. czy okna z salonu wychodzą na parking, czy na tereny zielone.

Zdjęcia nieruchomości

Dlaczego warto dodać do ogłoszenia zdjęcia nieruchomości?

Nikt nie lubi kupować kota w worku. Wynajmować też. Jeśli w Twoim ogłoszeniu zabraknie zdjęć nieruchomości, to szanse na to, że potencjalni najemcy się z Tobą skontaktują, znacznie maleją. Nie musisz angażować profesjonalnego fotografa do wykonania sesji zdjęciowej. Możesz to zrobić samodzielnie, pamiętaj jednak o kilku istotnych kwestiach.

Zanim przystąpisz do robienia zdjęć, zadbaj o odpowiednie oświetlenie. Nie rób zdjęć o zmroku – lepszą porą będzie słoneczny poranek. Zastanów się także nad tym, jakie są atuty nieruchomości i postaraj się je uwypuklić na zdjęciach.

Ile zdjęć wykonać? Tu nie ma reguły – ważne jest jednak to, aby do ogłoszenia dodać zdjęcia wszystkich pomieszczeń w domu lub mieszkaniu. Dzięki temu potencjalny najemca sprawdzi, czy odpowiada mu standard wykończenia lokalu, a Ty zaoszczędzisz czas – skontaktują się z Tobą osoby, które faktycznie będą zainteresowane wynajmem konkretnej nieruchomości.

Wynajem nieruchomości to sposób na dodatkowy dochód

Jeśli szukasz sposobu na ochronę kapitału przed spadkiem wartości i uzyskiwanie pasywnego dochodu, to jednym z rozwiązań, które możesz wziąć pod uwagę, jest inwestycyjny zakup nieruchomości.

Jeśli zdecydujesz się na wynajem zakupionego domu lub mieszkania i znajdziesz już potencjalnych najemców, pamiętaj o tym, aby zabezpieczyć swoje interesy. Zanim przekażesz najemcy klucze, sporządź m.in. szczegółowy protokół zdawczo-odbiorczy.

„Przed wydaniem lokalu najemcy strony sporządzają protokół, w którym określają stan techniczny i stopień zużycia znajdujących się w nim instalacji i urządzeń. Protokół stanowi podstawę rozliczeń przy zwrocie lokalu”

Art. 6c. USTAWY z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego

Pamiętaj także o kwestiach takich jak pobranie kaucji czy notarialnym oświadczeniu o dobrowolnym poddaniu się egzekucji.

Sprawdź też: Jak przygotować dom do wynajmu i gdzie szukać najemców?

Planujesz inwestycyjny zakup nieruchomości? Szukasz domu w zabudowie szeregowej pod Wrocławiem? Sprawdź naszą ofertę i już dziś zarezerwuj wybrany dom.

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ DO NAS!

500 200 468
A MOŻE
POZNAJ
INWESTYCJE

"NOWE KARWIANY"

inwestycja nowe karwiany
BĄDŹ NA BIEŻĄCO

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

500 200 468