Wynajem domu pod miastem – do kogo kierować ofertę najmu?

Blog

Planujesz inwestycję w dom pod miastem, ale zastanawiasz się, czy nie będziesz zmagać się z problemem w postaci znalezienia najemców? Kluczem do sukcesu będzie zaspokojenie potrzeb potencjalnych lokatorów. Warto tę kwestię mieć na uwadze już na etapie wyboru nieruchomości pod zakup inwestycyjny. Sprawdź, kto może być zainteresowany najmem domu w zabudowie szeregowej.

Inwestycja w nieruchomości na wynajem – sposób na lokowanie kapitału

Ochrona kapitału przed spadkiem wartości to kwestia, która w czasach wysokiej inflacji spędza inwestorom sen z powiek. Inwestycja w nieruchomości uważana jest za jedną z bezpieczniejszych form lokowania kapitału. Domy i mieszkania z biegiem lat zyskują na wartości. Można sporo zarobić, sprzedając nieruchomość po kilku czy kilkunastu latach. To także potencjalne źródło dochodu pasywnego – wystarczy, że znajdziesz najemców.

Nie zawsze okazuje się to jednak łatwe, zwłaszcza jeśli nieruchomość jest zlokalizowana w mało atrakcyjnej okolicy – np. gdy nie da się sprawnie dotrzeć do miasta komunikacją zbiorową. Problem może pojawić się także w przypadku, gdy zażądasz zbyt wysokiego czynszu, który będzie nieadekwatny do powierzchni lub standardu nieruchomości. Na naszym blogu podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze nieruchomości pod inwestycję.

Dlaczego określenie grupy docelowej, do której kierujesz ogłoszenie, jest istotne?

Planując inwestycyjny zakup nieruchomości, warto wziąć pod uwagę nie tylko jej rodzaj, powierzchnię czy lokalizację, lecz także potencjalnego najemcę. Określenie grupy docelowej będzie istotne w trakcie wyboru optymalnej nieruchomości oraz na dalszych etapach, takich jak wykończenie domu czy sposób poszukiwania chętnych.

Wybór nieruchomości

Jeśli w okolicy, w której chcesz kupić dom w zabudowie szeregowej, jest strefa przemysłowa, strzałem w dziesiątkę może okazać się wynajem domu firmie poszukującej lokalu z przeznaczeniem na kwatery pracownicze. W takim przypadku postaw na dom o większej powierzchni z oddzielną kuchnią.

Wykończenie domu

Inny będzie standard wykończenia domu z przeznaczeniem na kwatery pracownicze, a inny, gdy planujesz wynajem rodzinie z dziećmi. W tym drugim przypadku możesz pomyśleć np. o odpowiednim zagospodarowaniu ogródka i zorganizowaniu w nim strefy zabaw dziecięcych.

Sposób poszukiwania potencjalnych najemców

W zależności od tego, komu chcesz wynająć nieruchomość, ogłoszenia warto umieszczać w określonych miejscach – np. w różnych grupach w mediach społecznościowych. W ogłoszeniach podkreśla się też wtedy różne atuty nieruchomości w zależności od tego, do kogo będzie skierowana oferta.

Dowiedz się także, jak przygotować dom do wynajmu i gdzie szukać najemców.

Kto może być zainteresowany wynajmem domu pod miastem?

O tym, jakie niedogodności wynikają z mieszkania na małym metrażu, wiele osób boleśnie przekonało się w trakcie pandemii COVID-19. Nagle okazało się, że kawalerka czy nawet mieszkanie z dwoma lub trzema pokojami straciły na atrakcyjności mimo np. dobrej lokalizacji z centrum miasta. Niewielka powierzchnia skutecznie utrudniała komfortowe funkcjonowanie w sytuacji, gdy każdy z domowników musiał znaleźć kąt do nauki lub pracy.

O pandemii i związanych z nią obostrzeniach powoli zapominamy, jednak zainteresowanie podmiejskimi nieruchomościami nie osłabło. Ofertę najmu domów w zabudowie szeregowej można kierować do co najmniej kilku grup potencjalnych najemców – m.in. do młodych małżeństw, rodzin z dziećmi czy firm poszukujących lokali dla swoich pracowników.

Dla wielu przedsiębiorców z różnych branż domy są dla nich atrakcyjniejsze niż mieszkania, ponieważ w jednym miejscu można ulokować większą liczbę pracowników. Zaletami dla najemcy w takim przypadku będą np. duża powierzchnia nieruchomości i optymalny rozkład pomieszczeń. Standard wykończenia jest w tym przypadku mniej istotny.

Młode małżeństwa, którym zależy na tym, aby przynajmniej na jakiś czas osiedlić się w spokojnej okolicy z dala od miejskiego zgiełku, interesują się domami w zabudowie szeregowej o nieco mniejszej powierzchni. Kluczowymi aspektami decydującymi o wyborze mogą okazać się lokalizacja i dogodny dojazd do centrum miasta.

Kolejna grupa osób, która prawdopodobnie chętnie wynajmie dom w zabudowie szeregowej pod miastem, to rodziny z dziećmi. Poszukujący takich lokali na kierują się przeważnie metrażem, liczbą pomieszczeń, a także ich funkcjonalnym rozkładem. Istotne jest dla nich również bezpośrednie otoczenie osiedla, na którym znajduje się dom – czy w pobliżu są przedszkola, szkoły czy placówki medyczne.

Planujesz inwestycyjny zakup nieruchomości? Szukasz domu w zabudowie szeregowej zlokalizowanego w spokojnej, zielonej okolicy? Zależy Ci na nowoczesnym budownictwie, w którym wykorzystywane są technologie wspierające ochronę środowiska naturalnego? Sprawdź naszą ofertę – zapoznaj się z kolejnym etapem realizacji na osiedlu Świerkowe Bielany.

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ DO NAS!

500 200 468
A MOŻE
POZNAJ
INWESTYCJE

"NOWE KARWIANY"

inwestycja nowe karwiany
BĄDŹ NA BIEŻĄCO

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

500 200 468
Cookies settings