Jak ogrzać dom zimą? Poznaj ekologiczne źródła ciepła w Twoim domu!

Blog

O optymalnym sposobie ogrzewania domu jednorodzinnego w zimie warto pomyśleć, zanim zaczną się pierwsze przymrozki. Troszcząc się o środowisko naturalne (a także o stan własnego portfela), coraz więcej osób decyduje się na ekologiczne rozwiązania grzewcze, które wykorzystują naturalne źródła energii. Jako firma, dla której odpowiedzialność za środowisko ma ogromną wartość, również podążamy tym tropem. Wszystkie budynki realizowane na osiedlu Świerkowe Bielany wyposażone będą w nowoczesną pompę ciepła.

Jakie są najpopularniejsze rozwiązania grzewcze w domach jednorodzinnych?

Codzienny komfort (zwłaszcza w zimie) zależy od wyboru najlepszego rozwiązania grzewczego. Jeszcze do niedawna największą popularnością cieszyły się tradycyjne piece węglowe, które generowały olbrzymią ilość zanieczyszczeń, a przede wszystkim były niezwykle uciążliwe w obsłudze.

Rosnąca świadomość społeczeństwa związana z zanieczyszczaniem środowiska naturalnego zmieniła kierunek decyzji konsumenckich. Coraz częściej wybór pada na ekologiczne rozwiązania grzewcze najpopularniejsze w domach jednorodzinnych, czyli na pompy ciepła, często wspomagane instalacją paneli fotowoltaicznych.

Wybierz ekologiczne rozwiązania i odpocznij od smogu

Smog to mieszanka zanieczyszczeń, które do powietrza przedostają się m.in. ze spalin samochodowych czy w wyniku ogrzewania domów przy pomocy tzw. kopciuchów, czyli pieców węglowych starej generacji. Zanieczyszczenie powietrza ma wręcz katastrofalne skutki dla zdrowia człowieka.

Szukasz bezpiecznej enklawy na podmiejskim osiedlu, bo masz już dość alertów smogowych, które w miastach pojawiają się niemal każdego dnia? Zależy Ci na ekologicznych rozwiązaniach grzewczych? Postaw na osiedle domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej – Świerkowe Bielany!

Nowoczesna powietrzna pompa ciepła ALEZIO S V200

U nas znajdziesz wyłącznie ekologiczne rozwiązania. W każdym z budynków zamontujemy nowoczesną powietrzną pompę ciepła – ALEZIO S V200 od firmy DeDitrich. Dowiedz się więcej o zasadach działania pompy ciepła.

Jakie zalety ma powietrzna pompa ciepła?

  • Do ogrzania budynku wykorzystuje odnawialne źródła energii.
  • Nie emituje zanieczyszczeń do atmosfery.
  • Pozwala na realne oszczędności.
  • Jest prosta w obsłudze.

Pompa ciepła – ekologia i oszczędność w jednym!

Nowoczesne pompa ciepła to rozwiązanie nie tylko ekologiczne, lecz także przyjazne dla Twojego portfela. Zapewne śledzisz doniesienia medialne o nieustannie rosnących cenach gazu oraz energii elektrycznej. Obecne podwyżki i tak są ograniczane przez URE (Urząd Regulacji Energetyki). Sytuacja ta ulegnie zmianie w 2024 r. – wówczas indywidualni odbiorcy będą zobowiązani do uiszczania ceny rynkowej. Z powietrzną pompą ciepła żadne podwyżki nie będą Ci straszne, zwłaszcza jeśli dodatkowo rozważysz montaż paneli fotowoltaicznych.

Odnawialne źródła energii to realne oszczędności

Nowoczesne rozwiązania wykorzystujące odnawialne źródła energii to atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnych systemów grzewczych. Powietrzna pompa ciepła jest tańsza w eksploatacji niż np. kocioł gazowy czy instalacja elektryczna lub kocioł zasypowy na węgiel kamienny.

Pompa ciepła to ekologiczna metoda ogrzewania

To fakt, że pompa ciepła potrzebuje zasilania energią elektryczną – pamiętaj jednak, że w ograniczonym zakresie. Wykorzystując zjawisko aerotermii, powietrzna pompa ciepła energię niezbędną do ogrzania budynku pobiera z powietrza. To ekologiczne rozwiązanie nie emituje żadnych zanieczyszczeń. Cechuje je też intuicyjna obsługa przekładająca się na wygodę użytkowania.

Czy obsługa pompy ciepła jest skomplikowana?

Nie martw się na zapas – z pewnością poradzisz sobie z obsługą pompy ciepła. Zadbamy o to, aby umówić Cię z automatykiem. Jego zadaniem będzie nie tylko konfiguracja urządzenia, lecz także kompleksowe szkolenie z działania pompy ciepła. Oczywiście dostaniesz także szczegółową instrukcję obsługi, do której w razie wątpliwości zawsze będziesz mógł zajrzeć. Komplet dokumentów wraz z kartą gwarancyjną urządzenia otrzymasz podczas pierwszego uruchomienia pompy.

Ogrzewanie podłogowe w całym domu – postaw na komfort!

Gwarancją Twojego komfortu cieplnego jest nie tylko nowoczesna pompa ciepła. Przekonaj się na własnej skórze o wygodzie wynikającej z ogrzewania podłogowego rozprowadzonego w całym domu. Ciepłymi podłogami będziesz mógł cieszyć się zarówno na parterze, jak i na piętrze.

Wśród zalet ogrzewania podłogowego wymienić warto:

  • większy komfort cieplny domowników;
  • brak kaloryferów na ścianach – a dzięki temu większe możliwości aranżacyjne przestrzeni;
  • większą wilgotność powietrza;
  • niższe koszty ogrzewania;
  • większą wydajność i dłuższą żywotność pompy ciepła.

Chcesz zamieszkać w spokojnej podmiejskiej okolicy? Szukasz przestronnego domu pod Wrocławiem? Interesują Cię wyłącznie przyszłościowe, ekologiczne rozwiązania? Poznaj naszą ofertę – sprawdź domy jednorodzinne na osiedlu Świerkowe Bielany w Bielanach Wrocławskich. Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ DO NAS!

500 200 468
A MOŻE
POZNAJ
INWESTYCJE

"NOWE KARWIANY"

inwestycja nowe karwiany
BĄDŹ NA BIEŻĄCO

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

500 200 468
Cookies settings