Dom dla rodziny z dziećmi – jak urządzić funkcjonalną przestrzeń?

Blog

Planujesz rodzinną przeprowadzkę pod miasto? Zastanawiasz się, jak urządzić wymarzony dom, aby uzyskać funkcjonalną przestrzeń, która spełni oczekiwania wszystkich domowników – zarówno dorosłych, jak i dzieci? Przeczytaj poniższy artykuł, a znajdziesz w nim garść wskazówek i ciekawych inspiracji. Przekonasz się też, dlaczego domy w zabudowie szeregowej na osiedlu Świerkowe Bielany to doskonała propozycja dla rodzin z dziećmi.

Czym kierować się przy wyborze domu? Powierzchnia i liczba pokoi – to ma znaczenie!

Centralnym pomieszczeniem w większości domów jest salon – to tu spędza się wspólne leniwe sobotnie popołudnia czy przyjmuje gości. Jednak, aby każdy z domowników czuł się komfortowo, powinien mieć własną przestrzeń, przystosowaną do jego potrzeb.

Enklawą pozwalającą dorosłym na odpoczynek jest najczęściej sypialnia. W przypadku dzieci – oddzielny pokój, urządzony w sposób zapewniający bezpieczną zabawę. Jeżeli któryś z domowników pracuje zdalnie lub prowadzi własną działalność w miejscu zamieszkania, warto uwzględnić dodatkowe pomieszczenie, które zostanie przeznaczone na gabinet.

Rozważając zakup domu dla rodziny, zastanów się, jaki metraż nieruchomości będzie dla Was komfortowy i jaka powinna być optymalna liczba pokoi. Na osiedlu Świerkowe Bielany czekają na Ciebie trzy rodzaje nowoczesnych domów w zabudowie szeregowej:

  • dom o powierzchni 143,07 m² – na parterze: oddzielnie salon i kuchnia, na piętrze: cztery pokoje;
  • dom o powierzchni 136,43 m² – salon połączony z kuchnią (parter), cztery oddzielne pokoje (piętro).
  • dom o powierzchni 104,07 m² – salon połączony z kuchnią na parterze i trzy oddzielne pokoje na piętrze.

Kolejna istotna kwestia to okolica, w jakiej znajduje się nieruchomość. Dla rodziny z dziećmi, zwłaszcza małymi, bardzo ważna jest dostępność zarówno placówek medycznych i oświatowych, jak i obiektów handlowo-usługowych. W takiej sytuacji raczej nie bierzesz pod uwagę przeprowadzki na przysłowiowy koniec świata.

Jeżeli szukasz dla swojej rodziny domu w spokojnej okolicy z doskonale rozwiniętą infrastrukturą – nasza oferta spełni Twoje oczekiwania. Poznaj 5 powodów, dla których warto kupić dom na osiedlu Świerkowe Bielany.

Rodzice z dziećmi

Jak urządzić funkcjonalną przestrzeń w wymarzonym domu?

Urządzanie wymarzonego domu to nie lada wyzwanie, zwłaszcza gdy, projektując wystrój poszczególnych pomieszczeń, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko własne upodobania i preferencje, lecz także potrzeby i oczekiwania najmłodszych członków rodziny. Warto w tym miejscu zwrócić szczególną uwagę na kwestie takie jak bezpieczeństwo, maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, a także komfort związany z jej użytkowaniem.

Po pierwsze: bezpieczeństwo

Dzieci potrafią mieć milion pomysłów na minutę. W ferworze zabawy są nieprzewidywalne, dlatego na dorosłych spoczywa obowiązek zapewnienia im bezpiecznej przestrzeni. Urządzając dom, pomyśl np. o bramkach ochronnych, dzięki którym dziecko samodzielnie nie dostanie się na schody, czy dodatkowych zabezpieczeniach montowanych na oknach, aby Twoja pociecha nie mogła ich otworzyć.

Do częstych urazów, na jakie narażone są dzieci w domu, zaliczają się także oparzenia, np. w wyniku dotknięcia rozgrzanego grzejnika. W domach na osiedlu Świerkowe Bielany nie ma kaloryferów – komfort termiczny domownikom, zarówno na parterze, jak i na piętrze, zapewnia ogrzewanie podłogowe.

Po drugie: maksymalne wykorzystanie dostępnego miejsca

Funkcjonalna przestrzeń to taka, w której dobrze się mieszka. Wszystko, co niezbędne, jest zawsze pod ręką. Warto przy tym uwzględnić potrzeby wszystkich domowników – także tych najmłodszych. Często w uzyskaniu wymarzonego efektu przeszkodą okazują się skosy na poddaszu. Komoda, która miała pomieścić ubrania i zabawki pociechy – jest za wysoka i nie mieści się w dziecięcym pokoju.

Nasi projektanci doskonale wiedzą, jak zaprojektować przestronny i funkcjonalny dom – w domach w zabudowie szeregowej na osiedlu Świerkowe Bielany pomieszczenia mają pełne wysokości – brak jest jakichkolwiek skosów, dzięki czemu możesz zaaranżować przestrzeń dokładnie tak, jak sobie zaplanujesz.

Chcesz stylowo urządzić wymarzony dom i zastanawiasz się, jakie będą w 2024 roku trendy w aranżacji wnętrz? Pomocne wskazówki znajdziesz w tym artykule.

Po trzecie: miejsce do zabawy na świeżym powietrzu

W ciepły, słoneczny dzień dzieci chętnie bawią się na zewnątrz. Warto pomyśleć o urządzeniu funkcjonalnej i bezpiecznej przestrzeni nie tylko w domu, lecz także w ogródku. Możesz w nim zorganizować np. plac zabaw dla maluchów, przydomową piaskownicę lub tor przeszkód.

Sprawdź też: pomysły na aranżację przydomowe ogródka.

Zależy Ci na tym, aby Twoja rodzina zamieszkała w zielonej, spokojnej i bezpiecznej okolicy? Poznaj najnowszą realizację w portfolio firmy Prodim – sprawdzonego dewelopera z Wrocławia. Dowiedz się więcej o Bielanach Wrocławskich i okolicznej infrastrukturze. Wybierz nieruchomość dopasowaną do potrzeb Twoich najbliższych – swój wymarzony dom znajdziesz tutaj.

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ DO NAS!

500 200 468
A MOŻE
POZNAJ
INWESTYCJE

"NOWE KARWIANY"

inwestycja nowe karwiany
BĄDŹ NA BIEŻĄCO

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

500 200 468