Inwestycyjny zakup nieruchomości – czy to się opłaca?

Blog

W czasach wysokiej inflacji coraz więcej osób zastanawia się nad tym, co zrobić, aby bezpiecznie ulokować kapitał. Inwestować można na różne sposoby – zakładając lokaty, kupując obligacje albo złoto. Można także oszczędności inwestować na giełdzie lub w fundusze inwestycyjne. Okazuje się jednak, że wciąż to inwestycyjny zakup nieruchomości uważany jest za bezpieczną formę lokowania kapitału, cechującą się przewidywalnym i stałym zyskiem.

Inwestowanie w nieruchomości – jakie możliwości oferuje rynek?

Możesz zdecydować się na zakup nieruchomości z myślą o zysku, który stanie się Twoim udziałem, gdy postanowisz sprzedać ją za kilka lub kilkanaście lat. W ostatnim czasie, mimo zawirowań na rynku nieruchomości związanych m.in. z pandemią COVID-19 czy wojną w Ukrainie, lokale mieszkalne nie straciły na wartości. Wręcz przeciwnie – ich ceny stale rosną, zwłaszcza jeśli budynki znajdują się w atrakcyjnej lokalizacji.

Aby zrealizować inwestycyjny zakup nieruchomości, musisz dysponować kapitałem oraz wiedzą i doskonałym rozeznaniem rynku. Najkorzystniejsza opcja to kupno domu w zabudowie szeregowej za własne oszczędności – wówczas taka inwestycja jest najbardziej opłacalna. Jeśli jednak nie dysponujesz kwotą pozwalającą na sfinansowanie takiego zakupu w całości, możesz zaciągnąć kredyt na inwestycyjny zakup nieruchomości. Doradcy finansowi, z którymi współpracujemy, pomogą wybrać Ci najkorzystniejszą opcję finansowania.

Jeśli już podjąłeś decyzję o kupnie nieruchomości i zabezpieczyłeś środki finansowe na ten cel, zastanów się, w jaki sposób dom będzie na siebie zarabiał. Możesz zdecydować się na najem długoterminowy lub krótkoterminowy. Dlaczego warto tę kwestię dokładnie przemyśleć jeszcze przed zakupem nieruchomości? Od tego, jaki stworzysz plan inwestycyjny, będzie zależało, czy korzystniejszy okaże się zakup mieszkania w centrum miasta, czy domu w zabudowie szeregowej zlokalizowanego w spokojnej, zielonej podmiejskiej okolicy.

Jakie są zalety inwestowania w nieruchomości?

Inwestycja w nieruchomości to jeden z bezpieczniejszych sposobów lokowania kapitału. Co więcej, możesz zyskać nie tylko na wzroście wartości domu w kolejnych latach. Jeśli zdecydujesz się na jego wynajem, zapewnisz sobie także pasywny przychód. Wzrost inflacji przekłada się na coraz wyższe raty kredytów, coraz niższa jest także zdolność kredytowa Polaków. Weź pod uwagę, że osoby, których nie stać na zakup własnego domu lub mieszkania, będą poszukiwały lokali na wynajem.

Inwestowanie w nieruchomości – wady i potencjalne zagrożenia

Przed podjęciem decyzji o inwestycyjnym zakupie nieruchomości warto poznać nie tylko zalety takiego rozwiązania, lecz także wady i potencjalne zagrożenia. Dzięki temu lepiej przygotujesz się do inwestycji i wybierzesz nieruchomość, która będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem potencjalnych najemców.

Inwestycyjny zakup nieruchomości obarczony jest stosunkowo niskim ryzykiem, jednak należy pamiętać, że ono nadal istnieje. Nie ma stuprocentowo bezpiecznych form lokowania kapitału, które gwarantują wysoki zysk. Aby zminimalizować ryzyko związane z inwestycją, należy dokładnie przeanalizować aktualną sytuację panującą na rynku.

W jakie nieruchomości warto inwestować?

Jeśli nie jesteś doświadczonym inwestorem, to najbezpieczniejszą opcją będzie inwestycyjny zakup nieruchomości pod wynajem długoterminowy. Domy w zabudowie szeregowej zlokalizowane na przedmieściach cieszą się rosnącą popularnością, zwłaszcza wśród osób chcących zamieszkać w spokojnej okolicy, którym jednocześnie zależy na dogodnym dojeździe do centrum miasta.

Takie oczekiwania spełniają domy wybudowane w ramach kolejnych etapów inwestycji na osiedlu Świerkowe Bielany w Bielanach Wrocławskich. Jest to szybko rozwijająca się miejscowość położona przypołudniowej granicy Wrocławia. Do centrum stolicy Dolnego Śląska można szybko dotrzeć zarówno własnym środkiem transportu, jak i korzystając z komunikacji publicznej.

Czy inwestowanie w nieruchomości się opłaca?

Jeśli szukasz sposobu na stosunkowo bezpieczną lokatę kapitału i chcesz uchronić swoje oszczędności przed negatywnymi skutkami związanymi z wysoką inflacją, to inwestycyjny zakup nieruchomości może okazać się dobrym rozwiązaniem. Pamiętaj jednak o tym, że jest wiele czynników, które wpływają na wysokość zwrotu uzyskanego z inwestycji.

Wiele wskazuje na to, że w kolejnych latach zainteresowanie wynajmem lokali mieszkalnych nie spadnie, zwłaszcza w dużych miastach i ich najbliższej okolicy. Potencjalni najemcy to nie tylko osoby, których nie stać na zakup własnego domu, lecz także studenci oraz migranci. Im wyższy jest popyt na wynajem mieszkań, tym bardziej opłacalna jest inwestycja w zakup nieruchomości pod wynajem. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję – oblicz stopę zwrotu z inwestycji.

Jesteś zainteresowany inwestycyjnym zakupem nieruchomości? Dowiedz się więcej o Świerkowych Bielanach – nowoczesnym osiedlu domów w zabudowie szeregowej w Bielanach Wrocławskich i sprawdź, które domy są dostępne do rezerwacji.

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ DO NAS!

500 200 468
A MOŻE
POZNAJ
INWESTYCJE

"NOWE KARWIANY"

inwestycja nowe karwiany
BĄDŹ NA BIEŻĄCO

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

500 200 468